Shtoni filigranë, sfonde të turbullta, shtoni filtra dhe shumë më tepër me Image Plus

Kur bëhet fjalë për redaktimin e fotografive tona të preferuara, sidomos tani që jemi me pushime, ka shumë përdorues që Ata kërkojnë aplikacione, përtej celularit, gjë që i lejon ata të përmirësojnë, për aq sa është e mundur, ato fotografi për të qenë në gjendje t'i ndajnë ato me një shkallë më të madhe kënaqësie që, përveç kësaj, na lejon të tregojmë udhëtimin tonë.

Ndërsa është e vërtetë që Pixelmator ose Photoshop janë dy mjete të shkëlqyera për të modifikuar fotografitë tona, kurba e të mësuarit në të dyja është shumë e pjerrët. Sidoqoftë, aplikacione të tilla si Image Plus janë ideale për këtë lloj detyre. Image Plus, jo vetëm që na lejon të bëjmë rregullimet tipike të ngjyrave, por gjithashtu na lejon shtoni filigranë, transformoni imazhe, turbulloni sfondin, shtoni filtra ...

Nëse kemi ndërmend të ndajmë fotografitë tona në rrjetet sociale dhe mendojmë se disa nga ato fotografi mund të shkojnë përtej rrjeteve sociale dhe se dikush mund të përfitojë prej tij, është i përshtatshëm për të shtuar një ujëra. Shtimi i një ujëra me Image Plus është një proces kaq i thjeshtë sa do të mësoheni ta bëni me të gjitha fotot tuaja.

Po ashtu, nëse nuk kemi qenë në gjendje turbulloni sfondin e fotovePërmes këtij aplikacioni ne gjithashtu mund ta bëjmë atë shpejt, lehtë dhe me pak njohuri për fotografitë. Përmes këtij aplikacioni, ne gjithashtu mund të shndërrojmë imazhet tona në të zezë dhe të bardhë ose në sepia, megjithëse gjithashtu na lejon të transformojmë imazhet tona në qymyr, vaj, vinjet ...

Sigurisht, mundemi gjithashtu modifikoni si shkëlqimin ashtu edhe ekspozimin, kontrastin, ngopjen, tonin e ngjyrës… Duhet të kemi parasysh që aplikacioni nuk bën mrekulli, kështu që nëse duam të rregullojmë një fotografi që ka dalë nga fokusi, e errët, shumë e lehtë ose me ngjyra shumë të ndryshme nga realiteti, do të duhet të përdorim Photoshop ose Pixelmator të jetë në gjendje të përpiqet të ruajë një pjesë të imazhit dhe ta shkurtojë atë më vonë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.