Shtoni tekst në fotot tuaja me Fontography, i disponueshëm për vetëm 1 euro

Me siguri në më shumë se një rast, ju keni realizuar një fotografi fantastike, së cilës do të ishte mirë që të jeni në gjendje të shtoni një tekst për ta personalizuar atë. Ndërsa është e vërtetë që nga iPhone ynë ne kemi në dispozicion një numër të madh të aplikacioneve Për të qenë në gjendje ta bëjmë atë, ne gjithmonë nuk marrim frymëzim në atë moment, ose thjesht nuk duam ta bëjmë atë, sepse asnjë aplikacion nuk i plotëson nevojat tona.

Në Mac App Store kemi në dispozicion aplikacionin Fontography, një aplikacion që, siç mund ta nxjerrim edhe nga emri, na ofron një numër të madh burimesh për personalizoni fotografitë tona me tekste, megjithëse ndonjëherë një fotografi vlen një mijë fjalë. Këtu ju tregojmë veçoritë kryesore që mund t'i gjejmë në Fontography.

Karakteristikat e fontografisë

 • Krijoni maska ​​teksti për të dhënë pamjen se ajo ishte tashmë në imazh kur kemi bërë kapjen.
 • Kjo na lejon të shtojmë filtra të turbullt selektiv, efekt vignette përveç modifikimit të cilësimeve të ngopjes.
 • Ne mund ta rregullojmë ngjyrën e teksteve, duke përfshirë gradientët e ngjyrave, në mënyrë që rezultati të jetë sa më afër realitetit.
 • Ne gjithashtu mund të shtojmë hije në tekste.
 • Pasi të kemi imazhin siç duam me të vërtetë, nga vetë aplikacioni, ne mund ta ndajmë atë përmes Postës, Mesazheve, Facebook, Twitter, ta ruajmë atë në formatin JPG në kompjuterin tonë ose edhe ta ruajmë rezultatin për të qenë në gjendje të vazhdojmë me redaktimin e imazhit më vonë .

Fontografia - Tekst në fotografi, është në dispozicion në shitje për vetëm 1,09 euro deri nesër 12 shtator përfshirë. Çmimi i tij i zakonshëm është 3,49 euro. Edhe pse është e vërtetë që nuk është një zbritje e shkëlqyeshme, për shkak të çmimit të tij të zakonshëm, mund të jetë një mundësi e shkëlqyeshme për të provuar një aplikacion të këtij lloji, nëse e keni kërkuar për një kohë dhe nuk keni dashur kurrë të futeni plotësisht në Photoshop ose Pixelmator për të shtuar tekst në fotografitë tuaja.

Modifikuesi i fotove të tekstit të fontografisë (Lidhja e AppStore)
Modifikuesi i fotove të tekstit të fontografisë4,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.