Shtoni tekst në videot tuaja të preferuara me Krijuesin e Titrave të Videove

Me siguri në më shumë se një rast që keni dashur shtoni tekst në një video por për mungesë njohurie se cili aplikacion ju lejon ta bëni, ju keni hequr dorë nga përpjekja. Në Mac App Store, ne kemi në dispozicion një numër të madh aplikacionesh, përfshirë një: Video Caption Maker, një aplikacion që na lejon të shtojmë tekst në video në një mënyrë shumë të thjeshtë.

Kur shtoni tekstin në video, jo vetëm që mund të vendosim fontin që na pëlqen më shumë, por gjithashtu na lejon shtoni një sfond në tekst përveç që na lejon të vendosim pozicionin në ekran, për t'iu përshtatur nevojave tona.

Krijuesi i titrave të videos na lejon të caktojmë minutën specifike se ku duam të përfshihet teksti dhe ku duam të mbarojë, gjë që na lejon të identifikojmë lehtë fillimin dhe fundin e audios, në mënyrë që teksti të jetë në përputhje me audion të gjitha kohërat. Ky mjet përveç që është shumë i dobishëm për shtimin e titrave në video, na lejon edhe neve shtoni komente në video, ku nuk është e nevojshme t'i nënshtroheni ato.

Karakteristikat kryesore të Krijuesit të Titrave të Videove

 • Gjeneroni automatikisht nëntituj me konvertim të fjalës në tekst
 • Shtoni tekst në video shpejt dhe me lehtësi
 • Personalizoni shkronjat, stilet, ngjyrat, sfondet, pozicionet dhe më shumë
 • Ideale për titra, intervista, përmbajtje të mediave sociale, etj.
 • Vala vizuale për të ndihmuar në identifikimin e kohës së fillimit dhe mbarimit të audios
 • Eksportoni në mp4 në rezolucionin e tij origjinal të videos duke përfshirë HD / UHD (480p / 720p / 1080p / 1440p / 4k etj)
 • Ruaj projektet për t'u redaktuar përsëri më vonë
 • I pajtueshëm me formatet video .mov, .mp4, .mpeg, .3gpp, .3gpp2
 • Mbështetje për formatet SubRip - importoni dhe eksportoni skedarë .srt

Krijuesi i titrave të videos është në dispozicion për shkarkim falas, por për të shijuar të gjitha funksionet që ofron, duhet të kalojmë nëpër kutinë dhe bëni përdorimin e blerjes brenda aplikacionit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.