Shtypja e gishtave, mësoni të shtypni duke luajtur me këtë aplikacion

gisht i majës

Ka mjaft aplikacione dhe faqe në internet që mund të na ndihmojnë të shkruajmë me dhjetë gishta, mund të themi se gjëja më e mirë do të ishte të regjistrohesh në një kurs shtypi por në këtë rast do të shohim një aplikacion që duket shumë i mirë. Ky aplikacion që kemi në dispozicion në Mac App Store dhe mund të na ndihmojë në rast se duam të mësojmë 'artin e shtypjes' me dhjetë gishta dhe ne nuk duam të paguajmë për një kurs shtypi që mund të jetë: Shtypja e gishtave.

Me këtë aplikacion do të jemi në gjendje të mësojmë shtypjen në një mënyrë të thjeshtë, në hapa dhe me ritmin që duam, dhe me të do të mësojmë të shkruajmë në një mënyrë argëtuese. Typing Fingers ka dy versione në Mac App Store, njëri me pagesë dhe tjetri falas, ai falas na lejon të shohim se si funksionon (pak a shumë) me versionin e tij 'Lite' në mënyrë që të shohim nëse na pëlqen para se të paguajmë pa e ditur se si funksionon. gishtat e shtypur

Ky version falas na ofron 4 nivele vështirësie përpara se të kërkonte 4,49 euro i cili kushton versionin e plotë të aplikacionit. Në këto nivele më themelore të kursit të shkrimit ne shohim potencialin e këtij aplikacioni, por nuk mund të sigurohet me ta se ne do të mësojmë po ose po pasi kjo varet vetëm nga ne dhe dëshira jonë për të mësuar.

Ndërfaqja e aplikacionit është me të vërtetë e mirë, ne mund ta vendosim rezolucionin sipas dëshirës tonë, por gjëja më e mirë për këtë pa dyshim është se ne mund të mësojmë të shkruajmë "duke luajtur", në të gjitha testet Ne jemi të shoqëruar nga një kukull e vogël me emrin Dennis i cili vepron si ndihmësi ynë dhe na drejton në çdo kohë përmes hapave që duhet të ndjekim.

gishta maja-1

Ky aplikacion është tërësisht në Spanjisht dhe pa dyshim më duket një mënyrë kurioze për të mësuar shtypjen pa qenë e nevojshme të marrësh pjesë në klasa, domethënë gjithçka varet nga këmbëngulja jonë dhe është e qartë se do të duhet të jemi këmbëngulës për të përfunduar zotërimin tonë tastierë saktë.

Dhe ky është versioni me pagesë, ai që pason pas nivelit 4:

Më shumë informacion - Spotdox, hyni në çdo skedar në Mac tuaj me renë Dropbox


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   dzezzz dijo

    Më mirë të mësoj në internet pa shkarkuar asgjë, kam mësuar duke përdorur http://touchtyping.guru - freeshtë falas, shumë e thjeshtë, por e zgjuar - filloni me vetëm 4 shkronja, nëse jeni mjaft i shpejtë dhe i saktë, aplikacioni shton automatikisht më shumë shkronja, duke formuar fjalët vetëm prej tyre, jo "jjj kkk lll" etj. por fjalët aktuale. Dhe gishti me të cilin duhet të shkruani shkronjën tjetër tregohet gjithashtu.