Printopia, shtyp nga pajisja juaj iOS në çdo printer të lidhur me Mac-un tuaj

Printopia-print-ios-wireless-mac-0

Printopia e Ecamm ju lejon të printoni nga çdo pajisje me iOS në çdo printer të lidhur me Mac-un tuaj. Disa kohë më parë Apple premtoi me prezantimin e iOS 4.2 që pajisjet iOS mund të shtypnin në çdo printer i lidhur me një Mac por që përfundimisht rezultoi në vetëm disa printerë të pajtueshëm me Airprint, të cilët kufizuan shumë fushën e kësaj funksionaliteti.

Por kjo është arsyeja pse erdhi Printopia, një aplikacion që bën shumë më tepër sesa thjesht të shtypësh në letër, falënderim mbi të gjitha për printerët virtualë që të lejojnë dërgoni dokumente në dosje dhe aplikacione nga Mac-i juaj.

 

Printopia-print-ios-wireless-mac-2

Si parazgjedhje, Printopia krijon dy printerë virtualë. E para është Send to a Mac i cili kur zgjidhet si "printer" i destinacionit të paracaktuar në pajisjen tuaj iOS, ruani ndonjë imazh ose dokument në një dosje të quajtur Printopia brenda dosjes Documents. E dyta, Send to Dropbox në Mac që kryen të njëjtin funksion por ruan skedarët në një dosje të ngjashme brenda dosjes tuaj Dropbox, ku sigurisht, ato janë të sinkronizuara me të gjitha pajisjet tuaja të tjera.

Printopia-print-ios-wireless-mac-1

Ju mund të krijoni "Send to Mac" sa më shumë printerë shtesë virtualë që të dëshironi për shumë detyra të tjera, siç janë ruajtja e printimeve në ekran ose çfarëdo që mund të mendojmë. Ne gjithashtu kemi mundësinë e dërgoni skedarë direkt tek aplikacionet Me atë që për shembull një screenshot në iPad-in tuaj mund ta dërgoni në Mac tuaj për të hapur Lightroom dhe për të modifikuar imazhin, duke krijuar një printer tjetër virtual me emrin "Send to Lightroom", madje mund të dërgojmë artikuj në Kindle tonë.

Nga faqja e internetit e Ecamm ata na ofrojnë një provë falas 7-ditore dhe më pas mund të zgjedhin ta blejnë për një çmim prej 19,95 dollarë. Me të vërtetë është një zgjedhje e shkëlqyeshme nëse printeri ynë nuk ka Airprint dhe ne përdorim pajisje të ndryshme për të punuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   David dijo

  Unë preferoj të përdor Handyprint, aktivizuesin e vjetër të shtypjes së ajrit.

 2.   David Camilo dijo

  Isha i apasionuar pas Apple në ditët e saj të para ... por me kalimin e kohës e kuptova që kjo është një shaka.