Shumë dyqane të Apple nuk janë në stokun e iMac 21,5 inç

 

iMac

Të martën e ardhshme kemi një të ri ngjarje mollë virtuale. Që nga nëntori, një Mac mini dhe disa MacBook të epokës së re të Apple Silicon kanë dalë në treg. E vetmja gjë që mungon për të përfunduar katalogun është një desktop Mac me procesorin M1. Dhe tani, dyqanet e Apple mbarojnë nga iMac 21,5 inç.

Kështu që nuk merr Ming-Chi Kuo për të lidhur këto skaje dhe për të qenë në gjendje të parashikojmë me një probabilitet të lartë për të qenë të drejtë që Federighi ose një prej kolegëve të tij do të na tregojë në 20 Prill, pas shtatë pasdite me kohën Spanjolle, një iMac të ri me një procesor ARM.

E gjithë diapazoni i opsioneve për iMac 21,5 inç po përjeton një rënie disponueshmëri në Dyqanet e Apple nëpër botë, me datat e dorëzimit për porositë në internet të opsionit më themelor më shumë se një javë.

Një shumicë dërrmuese e dyqaneve të Apple aktualisht kanë IMac standard 21,5 inç pasi nuk janë në dispozicion për blerje të menjëhershme. Konfigurimi i nivelit të lartë me 16 GB RAM dhe 1TB hapësirë ​​ruajtëse të Fusion Drive aktualisht nuk është i disponueshëm për marrjen e menjëhershme, me kohë disi të gjata të plumbit. Pavarësisht konfigurimit, Apple ka pesë deri në shtatë ditë pune për marrjen e dyqanit. Kjo do të thotë që ata nuk kanë më stok fizik në dyqane.

IMac me fund të lartë 21,5 inç me një ekran 4K po përjeton gjithashtu një mungesë të disponueshmërisë në disa dyqane; megjithatë, në shumicën e dyqaneve të Apple ajo mbetet në magazinë. Më i madh iMac 27 inç akoma në dispozicion si zakonisht, pa ndonjë problem në ndonjë konfigurim.

Muajin e kaluar tashmë informuam ajo mollë kishte ndërpritet dy konfigurime të iMac standard 21,5 inç. Apple thuhet se do të punojë për një dizajn të ri iMac 21,5 ose 24 inç "të vogël" për të zgjeruar ofertën e Apple Silicon, por nuk dihet nëse do të zbulohet të Martën. Gjithçka tregon se është.

Javën e ardhshme, të martën 20 Prill, Apple do të mbajë ngjarjen e saj "Spring Loaded" ku pritet të shpallet iPad Pro i ri. Sidoqoftë, mbetet të shihet nëse iMac i ri me procesorin M1 janë gati për t'u prezantuar. Të martën do të lëmë dyshime.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.