Shumë kufizime dhe grupe të vogla pune në Apple Park

Apple Park

Në Apple ata kanë filluar të rrokullisen pas ndalimit të shkaktuar nga pandemia e koronavirusit dhe pas muajsh në të cilin askush nga punonjësit nuk iu afrua zyrave të Apple Park, ata tani kanë filluar të riaktivizohen. Në këtë kuptim, kthimi në zyrat e planifikuara nga Apple është për javën e ardhshme, 15 qershor, dhe javën tjetër ata duhet të kenë gjithçka gati për WWDC që fillon me transmetimi kryesor në 22 qershor.

Sipas mediumit të njohur Bloomberg, kompania po planifikon një kthim "mjaft të kufizuar" me kufizime të hyrjes. Këto kufizime të hyrjes praktikisht bazohen në numrin e stafit dhe drejtuesve që kthehen në zyra. Kjo për Apple është Faza 1 e saj përsëri në punë dhe të hënën tjetër ata fillojnë me të. Punonjësit dhe drejtuesit nga Apple Park, Infusite Loop Campus dhe objektet e tjera të Apple do të kthehen në një bazë shumë të kufizuar dhe të kontrolluar këtë javë të parë.

Ashtu si me dyqanet e kompanisë në të gjithë botën, hapja e kampuseve dhe zyrave të saj duhet të jetë progresive dhe të kujdeset maksimalisht për sigurinë të atyre që punojnë. Në këtë kuptim, dyqanet në vendin tonë tashmë janë hapur për disa ditë dhe e vërteta është se duket se do të vazhdojnë kështu nëse nuk do të ketë një rigjenerim të mallkuar COVID-19 që ka marrë kaq shumë jetë gjatë një periudhë kohore mjaft e shkurtër. Në parim, për sa kohë që gjithçka vazhdon në linjën aktuale, hapja e dyqaneve dhe zyrave të ndërmarrjes Cupertino do të vazhdojë kursin e saj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.