Data e WWDC 2016, MacBooks të reja 12, beta e re e OS X El Capitan dhe shumë më tepër. Më e mira e javës në SoydeMac

soydemac1v2

Kjo javë ka qenë një nga më të fortat për sa i përket lajmeve që lidhen me botën e Apple dhe posaçërisht për ata prej nesh që pëlqejnë Macs. Po, Apple më në fund vendosi të nisë MacBook të rinovuar 12-inç me procesorët e rinj Intel, të cilët Ata ofrojnë një përmirësim në autonomi dhe ngjyra e re rozë e artë. Të gjitha këto mund t’i shihni në artikull që kemi nisur disa minuta pasi kemi ditur këtë rinovim në të cilin u kapëm në befasi për të gjitha mediat. Po, është e vërtetë që thashethemet në lidhje me këtë azhurnim ishin në thashethemet më të fundit, por askush nuk e mendoi se do të ndodhte kaq shpejt. Përveç kësaj rinovimi të laptopit më të hollë dhe të lehtë nga djemtë nga Cupertino, java ka qenë plot me lajme interesante që ne do t'i përmbledhim pas kërcimit.

Sapo u lëshuan MacBooks të rinj, testet e para të performancës ata nuk pritën. Rezultatet e marra në këto testet e referimit, priten në drejtim të përmirësimeve të implementuara në makinë dhe në një masë më të madhe falë procesorit të ri.

makbook-i ri

Nga ana tjetër dhe para këtij lëshimi duhet të nxjerrim në pah filtrimin orë para lajmet zyrtare nga WWDC këtë vit 2016. Në parim ishte Siri përgjegjës për zbulimin e lajmit në lidhje me datën e këtij WWDC 2016, por më pas konfirmimi zyrtar erdhi nga Apple.

WWDC-2016-E Diel

Pas këtij lajmi interesant erdhi lajmi për një vdekje të njoftuar. Manzana ndaloni zyrtarisht mbështetjen e QuickTime për platformën Windows, duke njoftuar kështu një zhdukje që kishte pritur për një kohë të gjatë për të mbërritur.

Emri Mac OS-El Capitan-1

Ditën tjetër lajmet për beta të reja të OS X, iOS dhe watchOS për zhvilluesit bënë boshllëkun përkatës midis pikave kryesore. Sa për vetë azhurnimet, nuk ka shumë për të thënë përveç disa përmirësime në performancën dhe stabilitetin e sistemeve.

lakuar-emac

Më në fund nuk dua që askush të mbetet pa e parë puna e bërë nga CURVED me lexuesit tuaj të vjetër Mac me teknologjinë më të fundit. Në parim këto Mac ose eMac, siç quhen nga ata që janë përgjegjës për dizajnimin e tyre, ato nuk do të shihen në dyqane por është interesante t'i shohësh në këtë video.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Gabriel dijo

    A do të dalë edhe MacBook Pro i ri?