E gjithë Apple beta, presioni i shitësit, malware-i Eleanor dhe më shumë. Më e mira e javës jam nga Mac

soydemac1v2

Kjo është pa dyshim java e versioneve beta dhe nuk mund të themi ndryshe në botën e Apple. Ata nga Cupertino morën pishinën këtë javë me beta të ndryshme dhe mund të themi se jemi të azhurnuar në lidhje me versionet e ndryshme të sistemeve operative për Mac, iPhone, iPad, Apple Watch, Apple TV dhe iPod Touch. Po, përveç versioneve aktuale beta të sistemeve operative, ato gjithashtu u lëshuan beta publike të macOS Sierra 10.12 dhe iOS 10 për të gjithë, diçka që padyshim shumë e prisnin dhe që ata tani mund ta instalojnë në pajisjet e tyre Apple për të parë dhe provuar të gjitha lajmet.

Pa zhurmë të mëtejshme, ajo që ne do të bëjmë është të fillojmë në fillim dhe do të nxjerrim në pah lajmet që këtë të hënë na erdhi në formën e një "lufte" ndërmjet Apple dhe Spotify duke transmetuar muzikë dhe aplikacionin Spotify, etj.

Praktikat e Punës Abusive të Pegatron-Overtime-0

Lajmi tjetër është se Apple do të jetë duke shtypur furnitorët në një farë mënyre të jenë në gjendje të rregullojnë më tej çmimet e produkteve të tyre dhe, rastësisht, të marrin një marzhë më të madhe fitimi. Patjetër çdo kompani dëshiron të bëjë më shumë para dhe të ketë çmime më të ulëta në produktet e saj.

Nga ana tjetër mbërritja e Malware i Eleanor ka lënë gjurmë këtë javë në të gjitha mediat e specializuara dhe natyrisht edhe unë jam nga Mac. Duhet thënë që nuk është e nevojshme të keni një antivirus në Mac por nëse keni mendje të shëndoshë dhe bëni shumë kujdes kur shkarkoni programe nga interneti.

Malware-zero-ditë-os x 10.10-0

Si të shtojmë Dropbox te Gjetësi i Mac-ut tonë? Epo, nëse jeni një nga ata që e përdorin këtë shërbim të ruajtjes së reve shumë shpesh, mundeni ky tutorial i vogël për të shtuar Dropbox në Finder është e dobishme.

Më në fund, dhe duke lënë mënjanë betat, ne kemi ardhjen e pajisjeve të restauruara ose të rinovuara të iMac 21,5 4K në dyqanin spanjoll. Një muaj më parë, njësitë e riparuara ose të restauruara ishin në dispozicion në dyqanin amerikan në internet dhe tani ata vijnë në spanjisht me një zbritje interesante në çmimin e tyre.

Shijoni të Dielën!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.