Versioni i fundit i OS X arrin, Xiaomi dëshiron të konkurrojë me MacBook, Apple Pay aktiv në Francë dhe shumë më tepër. Më e mira e javës në SoydeMac

soydemac1v2

Edhe një javë vjen përmbledhja e lajmeve që prisnit. Nëse nuk mund të na lexonit gjatë javës ose dëshironi të rifreskoni pak gjithçka që ka ndodhur rreth mollës së kafshuar, Në Soy de Mac ne kemi përgatitur përmbledhjen e parafundit të muajit korrik. 

E vërteta është se përkundër faktit që jemi në sezonin e festave për shumë, ata të Cupertino vazhdojnë me ritmin e punës me të cilin jemi mësuar dhe kjo është se parada e lajmeve të kësaj jave e miraton atë. Le të fillojmë me përpilimin e lajmeve.

OS-X-10.11.6

Ne bëjmë ndalesën e parë në lajmet që folën këtë javë Apple lëshoi ​​versionin e fundit të OS X, versionin 10.11.6, një version që thjesht arrin për të korrigjuar gabimet, për të kryer mirëmbajtjen e shërbimeve të caktuara dhe të përmirësojë performancën, brenda asaj që përshtatet. Duke marrë parasysh që në shtator do të jetë kur Apple do të nxjerrë të re MacOS Sierra, versioni 10.11.6 për të cilin po flasim në këtë artikull do të jetë i fundit që pritet nga ky sistem dhe ai është Apple Unë do të mbyllja programimin që ajo të hidhej në macOS të ri Sierra. 

mollë-paguaj-france

Ditë më vonë lajmi erdhi duke shkelur shumë, shumë e vështirë, duke theksuar se, më në fund, Apple Pay mbërriti në Francë. Ishte vendi që mbeti për t'u nisur nga tre të përmendurit në fjalën kryesore të WWDC të fundit në qershor dhe vendi ynë fqinj Ju tashmë keni mundësinë për të paguar duke përdorur këtë mënyrë të shkëlqyeshme të pagesës Apple Pay. Tani ajo që duhet të shohim është se cilat do të jenë vendet e ardhshme që do të kenë këtë sistem pagesa aktiv të rehatshëm dhe të sigurt.

Top laptopi Xiaomi

A keni dëgjuar për laptopin që dëshironi për të shitur Xiaomi? Për këdo që ka qenë më pak i interesuar për produktet që vit pas viti paraqet markë kineze Xiaomi, nuk do të habiteni nëse e deklaroj atë "Praktikisht të gjitha pajisjet e markës janë të frymëzuara nga Apple". Ashtu si shumë kompani të tjera ekzistuese, produktet e mollëve frymëzojnë dhe drejtojnë biznesin e teknologjisë këto ditë. Këtë herë, Xiaomi nuk do të paraqesë një klon tjetër të iPhone. Në vend të kësaj, ka dalë se firma do të nisë ekuivalentin e saj me MacBook 12 të Apple, sipas specifikimeve të njohura deri më tani.

Lajmi i mëposhtëm ishte menduar për zhvilluesit e aplikacioneve për Mac dhe është se kjo javë u është dhënë gjithashtu në dispozicion atyre Safari 10 zhvilluesi i tretë betaZhvilluesi Safari 10 beta 3 Ajo shton përmirësime të ndryshme dhe e vërteta është se kompania zakonisht njofton përmirësimet në këto azhurnime dhe lista është mjaft interesante për sa i përket përmirësimeve të shtuara. Le të shohim se çfarë na ofron ky version i ri dhe çfarë korrigjohet përveç gabimeve tipike dhe zgjidhjes së problemeve të mëparshme.

Travis Scott Top

Sa i përket Apple Music, Apple vazhdon të marrë hapa të vegjël që e bëjnë shërbimin e transmetimit të muzikës gjithnjë e më të popullarizuar. Këtë herë Apple ka bërë një marrëveshje me Travis Scott për të nxjerrë një album të ri ekskluzivisht. Apple Music po lëviz shumë, dhe jo vetëm për të përmirësuar dizajnin dhe pamjen e saj. Siç kemi njoftuar të martën e kaluar, ka disa artistë që do të fillojnë të luajnë muzikën e tyre ekskluzivisht në Apple MusicSiç bëri Katy Perry më parë me single-in e saj të ri "Rise"Sot është radha e një reperi të ri, por të njohur dhe të admiruar.

dyqani i mollëve rruga e pestë

Apple vazhdon në trembëdhjetë vitet e saj me manovrat që bëjnë mënyrën e pagesës në celular Apple Pay vazhdoni të përhapeni. Kjo javë u zgjodh nga Apple për të Apple Pay mbërriti më në fund në Francë kështu që mund të jemi gati të sigurt se ajo do të arrijë në Spanjë për një kohë shumë të shkurtër.

Epo, Apple ka nisur një fushatë të re në të cilën kur shkoni në një nga dyqanet e saj Apple dhe blini një pajisje ose produkt, ajo që punonjësit do të bëjnë është të ju pyesin nëse doni të paguani me Apple Pay përmes iPhone-it tuaj ose Apple-it tuaj Shiko Në rast se nuk keni konfiguruar Apple Pay në pajisjet tuaja, punonjësit e dyqanit do t'ju drejtojnë gjatë procesit. 

MacOS Sierra beta 2 tani i disponueshëm

Dhe e mbyllim përpilimin e sotëm me lajmet që evolucioni i macOS Sierra 10.12 vazhdon të ecë përpara ndërsa i afrohemi fillimit të mundshëm zyrtar të sistemit të ri. Pas mbërritjes së beta 3 për zhvilluesit në fillim të kësaj jave, Apple bëri beta publike 2 për testuesit regjistruar në Programin Apple Beta. Kjo beta 2 e re është identike me beta 3 për zhvilluesit. Me të, përdoruesit kanë mundësinë e bashkëveprojmë me të gjitha përmirësimet, përfshirë disa teste për të verifikuar që gabimet e versioneve të mëparshme janë korrigjuar.

Dhe deri më tani në përpilimin e lajmeve të kësaj jave, shihemi në shtatë ditë me lajme të reja që me siguri do të jetë me vlerë të kujtohen në një artikull si ky. Shijoni atë që ka mbetur nga e diela!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.