Si të ktheni etiketat Shazam në Spotify Playlists

Me siguri shumë prej jush përdorin Shazam në iPhone, iPad ose Mac tuaj për të zbuluar këngë të reja dhe tani, gjithashtu mundeni krijoni lista dëgjimi në Spotify nga etiketat tuaja në Shazam.

Për të dëgjuar këngët e plota të zbuluara me Shazam si një Lista për luajtje në Spotify Thjesht duhet të ndiqni hapat e mëposhtëm, megjithëse mbani në mend se do të duhet të aktivizoni një pajtim pasi ky funksion nuk është i disponueshëm në modalitetin falas:

 1. Hapni aplikacionin Shazam në iPhone ose iPad tuaj.
 2. Klikoni në seksionin "Etiketat e mia" që do të gjeni në fund të ekranit.
 3. Hyni në menunë Cilësimet (në të djathtë sipër) të përfaqësuar nga një ikonë ingranazhi. IMG_5647
 4. Kur të jeni në Cilësimet do të shihni dy opsionet për "Lidhu me Rdio" ose "Lidhu me Spotify". Në këtë rast ne klikojmë në të dytin, por nëse përdorni Rdio, vazhdo përpara. IMG_5648
 5. Tani klikoni në butonin që thotë "Luaj këngë të tëra", futni informacionin e llogarisë tuaj Spotify. IMG_5652

Tani nuk keni më nevojë të kërkoni për etiketat tuaja në Spotify për të dëgjuar të gjitha këngët sepse do të shihni që tashmë e keni një të tillë lista e krijuar me etiketat tuaja Shazam. Gjithashtu, sa herë që zbuloni një këngë të re mund ta shtoni në atë listë. Për atë:

 1. Gjenduni në këngën në fjalë
 2. Shtypni butonin »+» lart djathtas. IMG_5650
 3. Në menunë që shfaqet, klikoni te «Shto në listën time në Spotify"Ose" Shto në listën time në Rdio ", në varësi të shërbimit që përdor. IMG_5651

Mos harroni se në seksionin tonë Tutorials keni shumë më shumë këshilla dhe truke, disa aq të thjeshta sa kjo dhe të tjerët shumë më të komplikuar. Gjithashtu, nëse keni ndonjë pyetje në lidhje me pajisjet, harduerin ose softuerin tuaj Apple, ne ju inkurajojmë të gjeni një përgjigje ose të dërgoni pyetjen tuaj në Pyetjet Applelized.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Alj Rz Idr dijo

  Nuk më duket të kërkoj të dhëna të përdoruesit. Unë shoh vetëm butonin Luaj plotë këngë. Kur ta jap, safari hapet dhe më kërkon të hap faqen në shazam (e jap të hapur nëse nuk më thotë se lidhja nuk është e vlefshme), dhe përsëri në shazam më thotë se një pajtim është i nevojshëm. Më jep dy mundësi: 'Shko te spotifikosh' ose 'Jo Faleminderit'. Unë shkoj për të parën dhe ajo hap seksionin Llogaria e spotify tim ku thotë se pajtimi im është premium dhe kjo është e gjitha. Kam provuar mijëra herë. Ata nuk lidhen