AirFlay: Si të çiftoni AirPods tuaj (Pro) me PlayStation 4.

Çiftoni AirPods Pro tuaj me PlayStation 4

Në raste të caktuara, luajtja e PlayStation mund të jetë paksa zhgënjyese, sepse ata që janë përreth nesh nuk duan të dëgjojnë tingujt e lojës. Kjo është arsyeja pse shumica e lojtarëve përdorin helmeta për të. Për atë arsye dhe për shkak se duke përdorur kufjet ju bëheni më të thellë dhe më të mirë në lojë.

Helmetat supra-aurale përdoren normalisht, në mënyrë që të kenë një zhytje më të mirë. Por ju duhet ta dini këtë si AirPods ashtu edhe Pro (ata me anulim të zhurmës) mund të lidhet me konsolën dhe kështu gjithashtu të jetë në gjendje të dëgjojë, pothuajse në mënyrë të përsosur, tinguj dhe muzikë. Do të na duhet një pajisje e vogël, po.

Mos shpenzoni shumë për të luajtur me PlayStation dhe AirPods (Pro)

Përdorni AirPods (Pro) tuaj me PlayStation 4 falë AirFly

Para se të blini disa raste për të qenë në gjendje të luani më nga afër me lojërat tuaja PlayStation, në këtë rast modeli 4, duhet t'i bëni vetes një pyetje. A do të kisha punë AirPods (Pro) që kam për mua?. Përgjigja është po. Ne do t'ju mësojmë se si t'i çiftoni dhe t'i përdorni ato.

Atëherë mund të merrni në konsideratë blerjen e disa rasteve të veçanta të lojrave, por së pari, është më mirë të përdorni atë që kemi në dorë dhe një pajisje për të cilën shpenzimi nuk është i krahasueshëm. Vetëm Playstation 4 nuk mbështet audio Bluetooth. Kur përpiqeni t'i çiftoni, PlayStation 4 i njeh ata si një pajisje audio, ju pyet nëse doni t'i çiftoni përpara se t'ju njoftojë përfundimisht se audio Bluetooth nuk mbështetet.

Për fat të mirë, ekziston një mënyrë relativisht e thjeshtë për të përdorur AirPods ose AirPods Pro tuaj me Play 4, falë AirFly:

  • Lidhni AirFly Pro ose AirFly Duo në folenë e kufjeve të Dualshock tuaj 4. Nëse jeni duke përdorur AirFly Pro, sigurohuni që është në modalitetin e transmetimit (TX) dhe mbajeni butonin për katër sekonda derisa të pulsojë drita.
  • Tjetra, me AirPods në kuti dhe kapakun e hapur, shtypni dhe mbani të shtypur butonin e çiftimit në pjesën e pasme të kutisë së karikimit AirPods derisa drita në pjesën e përparme të shkëlqejë e bardhë.
  • Prisni që ata të çiftëzohen. AirFly do të ndriçojë të bardhën.

Shtypni dhe mbani të shtypur butonin PS në qendër të Dualshock 4 për të rregulluar volumin dhe për t'u siguruar që i gjithë audio do të vijë përmes kufjeve. Një nga problemet më të mëdha me këtë pajisje është se ju mund të dëgjoni bisedën, por nuk mund të merrni pjesë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.