Si të përdorni shpejt këngët që kemi ruajtur në iTunes

Ndërsa vitet kanë kaluar, Apple ka eleminuar numrin e funksioneve që iTunes na vë në dispozicion. Me lëshimin e iOS 11, Apple lançoi një dyqan të rindërtuar Apple, Apple Store që u bë mënyra e vetme që kishim në dispozicion për të kërkuar, shkarkuar dhe blerë aplikacione, pasi që versioni iTunes nuk na ofroi qasje në App Store.

Pas pak, Apple e njohu këtë vendim të njëanshëm mund të ishte një gabim përballë kompanive të mëdha dhe institucioneve arsimore, pasi që gjatë instalimit të aplikacioneve, ato ishin të kufizuara, për të mos thënë të pamundura, veçanërisht për ato qendra ose kompani që nuk kanë aplikimet tuaja në zyrtare Dyqan mollë.

Po sikur iTunes të na lejojë për momentin kanë qasje në bibliotekën tonë muzikore, bibliotekë që mund ta sinkronizojmë me të gjitha pajisjet tona. Nëse zakonisht nuk kemi skedarë muzikorë të organizuar, por ndërsa i shkarkojmë, i përfshijmë në iTunes, ka të ngjarë që në ndonjë rast të detyrohemi të dimë se ku është hunda një këngë specifike.

Nëse është ky rast, ne thjesht duhet të shkojmë në iTunes, kliko mbi këngën që ne duam të mësojmë vendndodhjen e saj me Klikoni me të djathtën dhe zgjidhni nga menuja në rënie Trego në Finder.

Në atë kohë, një dritare e Gjetësit do të hapet me direktoria ku ndodhet kënga, në mënyrë që të bëjmë atë që na duhet me të. Kjo veçori është e disponueshme pothuajse në çdo version që Apple ka lëshuar në iTunes vitet e fundit.

Ky funksion është gjithashtu fantastik nëse zakonisht përdorim funksionin iTunes që na lejon shndërroni këngët në CD-të tona në MP3 preferuarat e muzikës, nëse duam të kemi një kopje në një hard disk ose dosje tjetër për kohën kur duhet të pastrojmë Mac-in tonë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.