Si të dhuroni dhurata nga iTunes ose App Store?

DHURATAT ITUNES

Pak nga pak po hyjmë përmes rrathës dhe po konsumojmë gjithnjë e më shumë përmbajtje dixhitale pa pasur nevojë që ajo të jetë në format fizik si p.sh. CD, DVD ose Blu-Ray ndër të tjera. Ju do të jeni me mua që gjithnjë e më shumë reklama po shihen në televizione që specifikojnë që ju mund të blini kopjen tuaj në format jo fizik në iTunes Store.

Edhe kështu, ende nuk është shumë e përhapur që një person të japë aplikacione të tjera ose përmbajtje dixhitale në format jo fizik. Sidoqoftë, si iTunes Store ashtu edhe App Store e bëjnë shumë të lehtë për ne nëse duam të bëjmë një dhuratë përmes tyre.

Falë sistemit të zbatuar nga Apple në dyqanet e tij të përmbajtjes, një person mund t'i japë një tjetri një aplikacion të caktuar për iPhone, iPod ose iPad, muzikë, një film, video muzikore, etj. Në mënyrë që të kryejë blerjen dhe "Paketojeni atë" si një dhuratë për dikë, mjafton që ne të kemi një ID Apple të lidhur me një kartë krediti ose që ta kemi të ngarkuar me para të mjaftueshme me një kartë iTunes. Kërkesa tjetër, natyrisht, është të keni të instaluar iTunes në kompjuter, qoftë versioni Mac ose Windows. Nëse tashmë i kemi gati dy hapat e mëparshëm, hapat që duhet të ndiqni për të bërë blerjen dhe dhuratën janë:

 • Ne hapim iTunes dhe shkojmë në Dyqan. Ne sigurohemi që të kemi ID-në të lidhur për të qenë në gjendje të bëjmë blerje në dyqan.

ITunes lidhin. DHURATAT

Dhuratat e mollës ID

 • Ne kërkojmë në skedat e ndryshme të sipërme për llojin e përmbajtjes që duam, qoftë aplikacione, muzikë ose video.
 • Kur ta kemi të vendosur përmbajtjen do të shihni se pranë tij gjendet një shigjetë e vogël që kur e klikoni në të në opsionin e parë që shfaqet në dritaren pop-up është "Dhuro".

ITUNAT JAPIN. DHURATA

 • Në dritaren tjetër do të duhet të plotësojmë një seri fushash.

T D DHNAT E DHURATS. DHURATA

 • Ne i japim atij që të vazhdojë dhe sistemi do të na kërkojë fjalëkalimin tonë për llogarinë Apple me të cilën po bëjmë blerjen. Më vonë, do të shohim një përmbledhje të blerjes së dhuratës. Nëse gjithçka është e saktë, klikoni në "Bleni dhuratë" dhe dhurata do të dërgohet.
 • Më në fund, do të shfaqet një dritare konfirmimi e blerjes së dhuratës dhe procesi do të përfundojë.

Siç mund ta shihni, sistemi është shumë i thjeshtë dhe e vërteta është se një person që konsumon këtë lloj përmbajtjeje do t'ju falënderojë që i ndihmuat të kenë një bibliotekë krejtësisht dixhitale.

Më shumë informacion - Nisja e mundshme e iTunes Radio jashtë SHBA për 2014


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.