Si të eksportoni të dhëna nga aplikacioni Shëndetësi

Varet nga aplikimet ose pajisjet që përdorni për të mbledhur informacione në lidhje me shëndetin tuaj, aplikacionin shëndetësor nga iPhone juaj mund të mbajë gjurmët e matjeve të trupit tuaj, fitnesin, ushqimin, shëndetin riprodhues, gjumin dhe shumë më tepër. Isshtë një metodë e shkëlqyeshme për të marrë një pasqyrë të nivelit të aktivitetit dhe shëndetit të trupit tonë në përgjithësi.

Eksportoni të dhënat tuaja shëndetësore

Me menunë e kalendarit ne mund të zgjedhim çdo ditë dhe të shohim statistikat e organizuara në pjesën e poshtme. Dhe përveç kësaj, ne gjithashtu mund të eksportoni të gjitha ato të dhëna nga aplikacioni Shëndetësor, ose për të ndarë me një trajner personal ose me mjekun. Le të shohim se si ta bëjmë atë.

Para së gjithash, hapni aplikacionin shëndetësor, zgjidhni skedën "Të dhëna shëndetësore" në menunë e poshtme, zgjidhni "Të gjithë" në krye të listës. Aktualisht, ata nuk munden exportar llojet e ndryshme të të dhënave individualisht, thjesht ju lejon të eksportoni gjithçka.

IMG_8534

Tani, në këndin e sipërm të djathtë të ekranit, shtypni ikonën «Ndaj».

IMG_8535

Në menunë që do të shfaqet, shtypni «Eksporto», dhe procesi do të fillojë. Në ekran do të shihni një dritare me legjendën «Eksportimi i të dhënave shëndetësore», ndoshta do të duhet pak kohë, kështu që jini të durueshëm.

IMG_8536

IMG_8537

Në fund, zgjidhni metodën me të cilën dëshironi eksport të dhëna shëndetësore: mund të ruani skedarin .zip të krijuar në DropBox, ta dërgoni me Postë, me mesazh etj.

IMG_8538

Përveç kësaj, ekziston edhe një aplikacion i quajtur QS Access and Importer Health, nga i cili kolegu ynë Manu na tregoi të gjitha sekretet e tij këtu dhe kjo gjithashtu shërben pikërisht për eksport të dhëna shëndetësore dhe pastaj hidhni ato në një iPhone të ri.

Mos harroni se në seksionin tonë Tutorials Ju keni në dispozicion një larmi të madhe sugjerimesh dhe trukesh për të gjitha pajisjet, pajisjet dhe shërbimet tuaja Apple.

Nga rruga, nuk e keni dëgjuar ende episodin 18 të Apple Talkings? Podcastin e Applelised.

BURIMI | iPhone Jeta


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Oscar Perez dijo

    Nuk ka asnjë aplikacion për ato të dhëna që mund të transferohen në Mac tim dhe kështu t'i kenë ato në shtëpi në kompjuterin tim.