Si të merrni shërbimin Aeroporti 5.6.1 që funksionon në Mavericks

Aeroporti-5.6.1-Mavericks-0

Me lëvizjen në Mavericks dhe madje tashmë gjatë kohës së Luanit Malor, aplikacioni për të menaxhuar rrjetin tonë në OS X gjithashtu ngarkoi versionin e tij në 6.x duke na lënë një aplikacion që megjithëse ndërfaqja brenda vetë aplikacionit u përmirësua në aspekte thjesht 'estetike', ishte e çalë në të tjerët ku funksionaliteti duhet të mbizotërojë mbi të gjitha pasi që qëllimi i tij është të menaxhojë rrjetet.

Aq më tepër që mënyra të ndryshme për të instaluar versionin e vjetër në sisteme më moderne janë shfaqur tashmë në internet sepse përndryshe duke shkarkuar imazhin e aplikacionit dhe ekzekutimi i tij normalisht nuk do të na sigurojë qasje në të dhe veprimi nuk do të jetë në gjendje të kryhet.

Thelbi i çështjes është që Mavericks zotëron një skedar që nuk është në përputhje me versionin e vjetër të Aeroportit dhe se ishte i pranishëm në OS X Mountain Lion 10.8 kështu që mënyra më e drejtpërdrejtë dhe e lehtë do të ishte kopjimi i tij dhe zëvendësimi i një të ri me atë të vjetër, duke bërë një kopje rezervë të versionit origjinal të skedarit Mavericks paraprakisht, kështu që mund të ndodhë .

Konkretisht, kjo është në rrugën e mëposhtme:

/System/Library/PrivateFrameworks/Apple80211.framework/Versions/A

Pasi të lokalizohet, mjafton ta zëvendësoni siç e kam përmendur më parë, megjithatë ekziston një problem dhe ai është se edhe pas zëvendësimit të skedarit në fjalë, sistemi nuk do të na lejojë të ekzekutojmë as versionin 5.6.1 normalisht duke klikuar dy herë mbi të, kështu që do të duhet të përdorim terminalin për ta bërë atë ose të shkojmë te Preferencat e Sistemit> Siguria dhe Privatësia> Të Përgjithshme> Lejo aplikacionet nga Kudo.

Me këto hapa të thjeshtë ne do të jemi në gjendje të vazhdojmë të përdorim versionin e vjetër, i cili u la në dispozicionin tonë shumë opsione më të përparuara Nga momenti i parë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.