Si e errësoni një ekran iMac kur lidhni një monitor të jashtëm?

Hije

Kur blejmë një laptop ose desktop nga Apple, jemi të sigurt se do të jemi në gjendje të bëjmë gjithçka, megjithatë, kur lidhim desktopin tonë me një burim energjie video e jashtme Ashtu si një TV ose projektor, ne nuk mund ta zbehim lehtë dhe shpejt ekranin e pajisjeve kryesore.

E njëjta gjë ndodh kur bëjmë AirPlay me Apple TV-në tonë. Ndërsa jemi me AirPlay aktiv, ekrani i kompjuterit desktop gjithashtu po sheh të njëjtën gjë.

Për ta bërë këtë, ne sot ju sjellim një zgjidhje përmes një aplikacioni të palës së tretë. Bëhet fjalë për aplikacionin Shades. Kur instalojmë aplikacionin, ai nuk është i instaluar në dosjen e aplikacioneve, por është vendosur në panelin e Preferencave të Sistemit. Kur ta përdorni, do të shohim se ekziston një buton me fjalën "start". Kur klikoni mbi të, aplikacioni kërkon ekranet e lidhura dhe i zbeh ato sikur të vishni syze dielli. Ne mund ta rregullojmë errësimin, por nuk mund ta lëmë shkëlqimin plotësisht të çaktivizuar.

Preferencat e hijeve

Epo, siç mund ta shihni, kjo është një nga opsionet që ne ju paraqesim për të kontrolluar këtë problem kur lidhni një monitor të jashtëm me një iMac, për shembull. Nëse dini ndonjë mënyrë tjetër për ta bërë këtë, mos hezitoni të komentoni në fund të këtij postimi.

Më shumë informacion - [Video] OS X Mavericks të lidhur me shumë vëzhgues

Burimi - Shades


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.