Si të fshehni shiritin e preferuara në Safari

ikonë safari

Safari na ofron, si shumica e shfletuesve një hapësirë ​​mjaft e madhe për të shijuar shfletimin me zor ndonjë ndërhyrje përtej shiritit të navigimit dhe të preferuarat e shfletuesit tonë. Më parë, pjesa e sipërme e shfletuesit tonë mezi na linte hapësirë ​​për të parë përmbajtjen e ekranit. Nëse përdorim një Mac me një ekran më të vogël se sa është e nevojshme, 11, 12 ose 13 inç (plakem dhe kam nevojë për ekrane më të mëdha çdo herë) çdo hapësirë ​​që mund të fitojmë në shiritin e sipërm të shfletuesit është e mirëseardhur.

fsheh-shfaqje-të preferuarat-bar-os-x-safari

Safari si pjesa tjetër e shfletuesit na ofron mundësinë për të treguar ose fshehur shiritin e preferuara në Safari. Si rregull i përgjithshëm, nëse e përdorni shumë, rekomandohet që të shfaqet në mënyrë që të shmangni nevojën për të lundruar në ikonën e preferuara. Por nëse jeni një nga njerëzit që vështirë se i përdorni, ka shumë të ngjarë që jeni të interesuar ta eleminoni atë për të fituar më shumë hapësirë ​​në ekran, veçanërisht nëse Mac juaj ka një ekran disa inç, siç e përmenda më lart.

Fshih shiritin e preferuara në OS X

 • Së pari ne do të hapim shfletuesin ekspeditë gjuetine.
 • Tjetra ne shkojmë në menu ekran.
 • Brenda vizualizimit ne shkojmë tek opsioni Fshih shiritin e të preferuarave, e vendosur në bllokun e dytë të opsioneve të menusë.

Shfaq shiritin e të preferuarave në OS X

Duhet të ndjekim të njëjtat hapa si të fshehim shiritin e menusë, por kësaj here do të klikojmë Shfaq shiritin e të preferuaraveMeqenëse nuk janë në dispozicion, ne nuk mund t'i fshehim përsëri.

Në këtë mënyrë do të eleminojmë shiritin e preferuara që ndodhet midis shiritit të adresës dhe skedave që kemi hapur në atë moment, duke fituar pak më shumë hapësirë ​​në ekran sesa vlerësohet gjithmonë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Alfredo dijo

  Faleminderit shok

 2.   marlenyv dijo

  Faleminderit po ashtu.