Si të fshini librat nga iBooks në iPhone dhe iPad tuaj

Siç shumë prej jush e dinë tashmë, sepse e përdorni shpesh, aplikacionin iBooks është shumë e dobishme të mbani libra dhe skedarë pdf në një vend në tuajin iPhone ose iPad. Nga aplikacioni iBooks, ne mund të vizitojmë dyqanin iBooks dhe të zbulojmë dhe blejmë shumë tituj të ndryshëm, si klasikët më aktualë dhe ata më të mirën. Por një nga problemet me të cilat përballen shumë përdorues është hapësira e magazinimit të pajisjeve të tyre, e cila mund të mbushet shumë shpejt dhe për këtë arsye, është e mundur që në atë kohë zgjidhja më e mirë të jetë fshi librat që tashmë e kemi lexuar. Për ta bërë këtë, ne vetëm duhet të ndjekim hapat e mëposhtëm.

Së pari, më logjikja dhe e dukshme, hapni aplikacionin iBooks në iPhone ose iPad tonë. Ne do të zgjedhim skedën "Librat e mi", në pjesën e poshtme të majtë, dhe pastaj do të shtypim "Zgjidh", në pjesën e sipërme të djathtë.

Si të fshini librat nga iBooks në iPhone dhe iPad tuaj

Hapi tjetër do të jetë zgjedhja e të gjithë atyre librave dhe / ose pdf-ve që duam ta fshijmë nga pajisja jonë. Për ta bërë këtë, thjesht prekni ata një nga një. Kur ta keni bërë këtë, klikoni në "Fshi" në krye të majtë të ekranit dhe konfirmoni në menunë që do të shfaqet.

Si të fshini librat nga iBooks në iPhone dhe iPad tuaj

Dhe kjo eshte. Në një mënyrë shumë të lehtë dhe të shpejtë derisa të eliminoni librat nga të cilët keni dëshiruar iBooks dhe ju keni bërë vend për të reja. Gjithashtu, nëse fshini një libër që keni blerë në dyqanin iBooks dhe më vonë dëshironi ta shtoni përsëri, thjesht vizitoni seksionin "Blerur" në dyqan dhe klikoni në Re që do të gjeni pranë tij për ta shkarkuar përsëri.

librat e librit

Mos harroni se në seksionin tonë Tutorials Ju keni në dispozicion një larmi të madhe sugjerimesh dhe trukesh për të gjitha pajisjet, pajisjet dhe shërbimet tuaja Apple.

BURIMI | iPhone Jeta


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Marina dijo

  Nuk mund ta bëja, legjenda e eliminatit nuk duket

 2.   Xhiron dijo

  Dhjetra libra që bleva falas shfaqen në listën e blerë dhe nuk ia vlen, dhe vazhdojnë të ju pengojnë. Unë i fshij shumicën e tyre dhe ato vazhdojnë të shihen në bibliotekë (jo më si të ulura, por si "për t'u ulur")

  Me fjalë të tjera, ajo që do të dëshironit është, jo vetëm t'i fshini ato nga pajisja, por edhe nga e gjithë lista
  Kjo më bën të dëshiroj të shoh kaq shumë libra sa nuk dua më të lexoj dhe që renditen gjithmonë atje