Si të futni numrin tuaj të telefonit si dërgues në iMessages

 

Nëse tashmë keni azhurnimin më të fundit të Mountain Lion (10.8.2), sigurisht që ishit të padurueshëm për pushtet përdorni numrin tuaj të telefonit si dërgues në iMessages në vend të postës elektronike ose Apple ID. Kur instaloni azhurnimin, programi duhet automatikisht t'ju kërkojë të futni numrin tuaj të telefonit. Sidoqoftë, ky opsion po u jep përdoruesve disa probleme.

Si Mesazhe nuk funksionon si duhet për ju, kjo është ajo që duhet të bëni:

 1. Drejtojuni iPhone tuaj dhe çaktivizoni iMessages.
 2. Pasi të çaktivizoni, riaktivizoni atë dhe përdorni numrin tuaj të telefonit / Apple ID.
 3. Kur ta keni të aktivizuar, hapni iMessages në Mac tuaj dhe do t'ju kërkojë numrin e telefonit ose mund ta konfiguroni nga menuja Preferencat.

Edhe pse në disa nga hapat duhet të përdorni tuajin Apple IDPasi të konfigurohet gjithçka, do të jeni në gjendje të zgjidhni opsionin për të dërguar dhe marrë mesazhe me tekst nga numri juaj në vend se nga e-mail.

Më shumë informacion- iMessages tani na lejon të përdorim numrin tonë të telefonit në Mac


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jada 1991 dijo

  Akoma nuk më pyet për numrin, më duhet vetëm të çaktivizoj / aktivizoj imessage nga iphone?

 2.   Gonza dijo

  Unë bëj gjithçka dhe nuk mund ta vendos numrin e telefonit në preferencat e Mesazheve në Mac.

 3.   alialf dijo

  Nuk funksionon!!!!