Si të futeni në "Programin e Pavarur të Riparimit të Riparimit" të Apple

Program riparimi

Disa ditë më parë ne ndamë me ju lajmet për mbërritjen e Programi i Pavarur i Riparimit të Apple që është drejtpërdrejt mbërritja e shërbimit të riparimit të palëve të treta në Evropë dhe Kanada. Për të qenë pjesë e këtij ekipi profesionistësh të aftë për të riparuar produktet e Apple me garanci të plotë, kompania ju ofron një seksion në internet që të mund të regjistroheni nëse dëshironi dhe ky është vendi ynë.

Artikulli i lidhur:
Apple hap riparime të palëve të treta në Evropë dhe Kanada

Ky opsion padyshim që ofron teknikë riparimi një mundësi unike për të bashkohuni në ekipin e riparimit të Apple, siç shpjegohet në faqen e internetit të dedikuar të djemve Cupertino:

Programi Independent Repair Provider është krijuar për kompanitë që duan të ofrojnë riparime iPhone pa garanci. Kompanitë e kualifikuara do të kenë akses në pjesë origjinale të Apple, mjete, trajnime, udhëzues shërbimesh, diagnostikime dhe burime për riparime të ndryshme të iPhone pa garanci, siç janë zëvendësimet e ekranit ose baterisë.

E gjithë kjo është plotësisht falas për këta teknikë siç kemi komentuar në lajmet kryesore, por një seri kërkesash kërkohen për t'u përdorur. Në këtë kuptim, një seri e kurse dhe provime riparimi Më parë për të certifikuar teknikët dhe që ata mund të punojnë në riparime, përveç kësaj kjo është një garanci për klientët që marrin pajisjet e tyre për të riparuar. Nëse jeni të interesuar, mos harroni se ky shërbim është tani i disponueshëm në Evropë, mos hezitoni dhe kontaktoni Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.