Si të instaloni iOS 8 pa qenë zhvillues - [Tutorial]

Dje Apple siç pritej na paraqiti iOS 8 në një WWDC plot lajme, një azhurnim që duket se përforcon ndryshimet e paraqitura në iOS por me shumë veçori të reja. Nëse jeni futur në këtë manual për të instaluar iOS 8, ne ju paralajmërojmë, megjithëse zakonisht nuk ka probleme, që Ne nuk jemi përgjegjës për ndonjë gabim që mund të lindë gjatë instalimit, pasi Apple rekomandon të mos azhurnoni nëse nuk jeni zhvillues. Por nëse jemi të sigurt ... le të vazhdojmë!

Shkarkoni dhe instaloni iOS 8 pa qenë zhvillues

1. Për të filluar ne do të rekomandojmë rivendosjen në çdo rast, pasi që nëse kemi Jailbreak nuk do të mund ta azhurnojmë dhe nëse nuk e kemi opsioni më i mirë është që sistemi të jetë sa më i pastër, pasi që është një beta dhe ende ka disa anomali rrjedhshmërie.

2. Kur ta kemi restauruar me versionin më të fundit "të instalueshëm" të iDevice-it tonë (7.1.1) ne do të aplikojmë rezervimin e fundit që i kemi bërë iPhone-it tonë në këtë rast (ose vendoseni si iPhone të ri) Meqenëse në këtë mënyrë nuk do të duhet të aktivizojmë iPhone kur instalojmë iOS 8 për zhvilluesit më vonë sepse në atë mënyrë do të na kërkonte llogari dhe ta aktivizonim përpara se jo.

-Ne nuk do të azhurnojmë në IOS 8 derisa të kemi rigjeneruar dhe aktivizuar iPhone, dhe ne do të verifikojmë se ne jemi në verzionin e fundit të IOS 7- cilësimet> Të përgjithshme> Informacione:

7.1.1-ios8

3. Sapo iPhone AKTIVIZOHET dhe restaurohet plotësisht (E RNDSISHME), ne do të shkarkojmë Firmware IOS beta 8 për pajisjen tonë në kjo lidhje dhe do të duhet të zgjidhni lidhjen e saktë sipas iPhone që keni, në rastin tonë një iPhone 4S.

4. Tashmë të shkarkuar dhe të ruajtur në kompjuterin tonë, ne jemi pothuajse në fund. Ne do të futemin iTunes me iPhone-in tonë të lidhur, ne do të hyjmë në panelin e iPhone dhe NE dritare ne do të shtypim Shift + Klikoni në Kontrolloni për Azhurnim dhe Mac OS X, Alt + Kliko Kontrolloni për Azhurnim dhe ne do të kërkojmë azhurnimin që kemi shkarkuar:

DUHET T PR SHTYPNI «KARRKONI P UR TP REZULTUARA», «MOS I JAP TIJ T TO RESTESTON IPHONE».

itunes-ios8

N THE dritaren që shfaqet tek ne, ne kërkojmë për verzionin e IOS 8 që do të kemi të pakompresuar dhe të zgjedhin atë: firmware itunes-ios8

5. Pasi të keni zgjedhur azhurnimin e saktë (në këtë rast për iPhone 4S) do të ndiqet procesi normal i azhurnimit të çdo sistemi iOS me disa lajme për iOS 8 të ri, dhe kur ky proces të ketë mbaruar snë nevojën për të aktivizuar ndonjë gjë falë këtyre hapave, ne do të kemi iOS 8 Beta tonë para askujt tjetër dhe pa qenë zhvillues! Thjesht duhet të shijojmë dhe të shohim ndryshimet e reja që Apple ka prezantuar.

Kur e provoni, çfarë mendoni për sistemin e ri celular Apple? A ka diçka që ju mungon në këtë ndryshim? Ne do t'ju tregojmë të gjitha lajmet që shohim!

Nëse ju pëlqeu, SHPRBANI

[tabs type = »horizontale»] [tabs_head] [tab_title] Përditëso [/ tab_title] [/ tabs_head] [tab] Duket se që nga Cupertino ata e kanë vërejtur dhe ai i kufizuar që çdokush mund të instalojë një iOS beta pa qenë zhvillues dhe nuk mund të instaloni më iOS 8 beta në iPhone ose iPad. Do të duhet të presim për të parë nëse del një formë e re, nëse ekziston një, ju do të jeni i pari që do ta dini, qëndroni të akorduar! [/ Tab] [/ tabs]


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

16 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Marco MUÑOZ dijo

  Unë bëra çdo hap dhe ai lëvizi, por momente më vonë ai më dha një mesazh që thoshte se po i mungonte ID-ja e Apple. dhe se llogaria nuk është zhvilluar, kështu që nuk mundeni nëse nuk jeni një. gjithsesi faleminderit për informacionin

  1.    Djalmar zambrano dijo

   Ju nuk mund të jeni më zhvillues. Shkruaj për të tecnomarket@live.com, për 5 dollarë ju regjistroni iPhone-in tuaj në pak minuta

 2.   Alfredo Alvarez S. dijo

  Unë tashmë e kam bërë atë dhe nuk është e mundur ... tani si mund të kthehem në versionin e mëparshëm?

 3.   bajardo g dijo

  Epo i bëra të gjitha hapat, azhurnohem mirë. Pastaj një herë i azhurnuar, unë kam një mesazh në iphone tim që thoshte "gabim aktivizimi" në iTunes gjithsesi dhe ata nuk më lejojnë të bëj asgjë. Prandaj nuk mund ta shoh UDID-in tim. Ndihmoni !!

  1.    bajardo g dijo

   Unë e kam të qartë që duhet të regjistroj UDID-in tim si zhvillues, por nuk mund ta marr UDID-in tim nga iTunes, aq më pak nga iPhone

   1.    joassko dijo

    si mund t'ju kontaktoj, unë jam i interesuar të regjistroj minierën ...

 4.   William Blazquez dijo

  Falni të gjithë, ne menduam se ato kishin qenë raste specifike dhe sapo të kemi konfirmuar që Apple nuk lejon më azhurnimin në këtë mënyrë (e cila ishte përdorur në të gjitha betat) ne e kemi azhurnuar, duke paralajmëruar që nëse nuk jeni një zhvillues nuk mund të azhurnoni në beta-në e iOS 8 tani për tani. Sapo të dalë ndonjë opsion, nëse del, ne do ta botojmë në http://www.Applelizados.com Përshëndetje dhe falje për të gjithë!

  1.    SebasP27 dijo

   Unë tashmë mund të bëj Downgrade (Shkarkojeni atë në Ios 7) nëse dikush dëshiron ndihmë mund të flisni me mua përmes emailit tim SebasP270897@gmail.com.

  2.    bajardo g dijo

   Ju lutem, kam një gabim dhe nuk mund të bëj asgjë me iphone tim, madje as nuk mund ta shoh UDID-in tim dhe nuk dua ta rivendos atë sepse humbas shumë gjëra

   1.    Maxi dijo

    Bayardo, bëj sa vijon. Lidhni telefonin me PC, i njëjti postues do të shfaqet në iTunes. Pra, mbani butonin e kyçjes dhe butonin e shtëpisë në të njëjtën kohë. Mbajini të shtrënguara dhe kur të shfaqet molla, lëshoni butonin e kyçjes dhe vazhdoni të mbani butonin e shtëpisë. Kjo do ta vendosë iPod-in, në iTunes, në modalitetin e rikuperimit dhe aty nëse do të shfaqet opsioni për të rivendosur.

    Në rast se nuk ju lë për atë çështje të opsionit për të gjetur iphone tim, para se të bëni atë që ju thashë kohët e fundit, shkoni në icloud.com dhe atje shikoni opsionet e Gjeni iPhone tim, hiqni atë nga ai aplikacion, d.m.th. , në mënyrë që të mos regjistrohet atje, është e vështirë të gjesh opsionin sepse është një rrëmujë dhe ka shumë menu por herët a vonë do ta gjesh. Pastaj ti bën atë që të thashë më parë

    1.    luftuan dijo

     Faleminderit Maxi, gjithçka u zgjidh në mënyrë të përsosur duke ndjekur udhëzimet tuaja

 5.   SebasP27 dijo

  Unë tashmë mund të bëj Downgrade (Shkarkojeni atë në Ios 7) nëse dikush dëshiron ndihmë mund të flisni me mua përmes emailit tim SebasP270897@gmail.com

 6.   Erasmo aliaga dijo

  Vazhdon të punojë, thjesht MOS FIKONI TELIFIKIN QELIZOR sepse do të shfaqet gabimi i aktivizimit. Thjesht mos e lini të fiket me bateri ose çfarëdo tjetër por mos e lini të fiket dhe voila, gjithçka mirë! Shijoje!

 7.   Aleg_1411 dijo

  Përshëndetje, MUND ta instaloj pa qenë zhvillues, por me disa disavantazhe. Unë ju them se çfarë kam bërë:
  Para fillimit, ata duhet të kenë të shkarkuar iOS 8.0 në një dosje.

  I parë i çaktivizoni «gjeni iPhone-in tim»
  ICLOUD-i i dytë i paaftë, po, ata do të humbasin të gjitha të dhënat, por nëse duan iOS nuk ka asnjë mënyrë tjetër. Bëni një kopje rezervë, më vonë futni iCloud.com nga një kompjuter dhe keni të gjitha kontaktet tuaja atje .. Unë i kaloj ato aktivizo manualisht sepse nuk kisha shumë ..
  E treta nëse keni 3 të burgosur, sigurohuni që keni shkarkuar 7.0.6 nga iTunes. RISHIKONI në 7.1.1, pasi të keni nevojë për një kopje sa më të pastër. Nëse ata tashmë kanë 7.1.1, ato gjithsesi restaurohen.
  Ata kalojnë nëpër të gjitha hapat për të filluar sistemin, kur ai ju kërkon të aktivizoni iCloud, zgjidhni JO!
  Kur shfaqet në iTunes që iPhone është aktivizuar, shtypni pranoni në iTunes.
  Së katërti, nëse keni Windows me tastin e zhvendosjes, ose Mac me tastin Alt, mbajeni të shtypur dhe klikoni UPDATE, jo për të rivendosur, dhe zgjidhni iOS 4, prisni të instalohet, dhe voila!
  Shpresoj se të ka shërbyer, përshëndetje.

  1.    William Blazquez dijo

   Faleminderit shume! Ne do ta provojmë dhe nëse funksionon, ne e ndryshojmë atë në artikull!

 8.   Heisenberg Bardhë dijo

  Thjesht e bëra dhe nuk më dha ndonjë problem, i thashë azhurnim dhe nuk fshij asgjë! muzikë, kontakte, iCloud, gjithçka është në rregull!

bool (e vërtetë)