Si të instaloni lojëra Nintendo në iPhone tuaj me IOS 8 pa Jailbreak

imitues sios-nintendo

Me siguri që prej jush që keni lindur në këtë shekull tashmë mendoni se lojërat video që janë në dispozicion sot kanë gjithçka që mund të dëshironi. Ka të ngjarë që të jetë kështu, por ata prej nesh që kanë lindur shumë më herët mendojnë kështu, se janë shumë shumë të mirë, por nuk e ka sharmin që kishin lojërat e viteve 80 ose fillimi i viteve XNUMX, sidomos ato klasike tastiera të tilla si valët SEGA Nintendo. Për fat të mirë, sot kemi edhe në dispozicion Emulators për të luajtur ato tituj në pajisjet më të fundit, të tilla si një iPhone ose një iPad.

Problemi është se Apple nuk i pëlqen të pranojë në dyqanet e saj të aplikacioneve aplikacione që, mirëpo, nuk janë saktësisht siç dëshirojnë. Kjo do të thotë se ka shumë aplikacione të shkëlqyera dhe jo aq të shkëlqyera nuk e bëjnë atë në App Store, por gjithashtu do të thotë që emulatorët nuk janë të mirëpritur atje. Për atë arsye, nëse duam të përdorim disa emulatorë do të duhet ta bëjmë atë në një mënyrë jozyrtare, të tilla si nga një pajisje jailbroken. Në këtë artikull ne do t'ju tregojmë se si të luani tituj klasikë Nintendo në tuajin iPhone me iOS 8 pa jailbreak.

Lojërat Nintendo në iOS 8 pa jailbreak

instalo-floppy-cloud

Para së gjithash do të doja të shpjegoja që për të përdorur këtë metodë duhet të përdorni mashtrimin e datës. Ne do ta shpjegojmë atë në më shumë detaje më poshtë, por jo pa paralajmërimin e parë që Apple e mbylli këtë defekt shumë kohë më parë, kështu që do të jetë i disponueshëm vetëm në iOS 8 (jo të gjithë) dhe më herët. Nëse përdorni një version më aktual, ky hile nuk do të funksionojë për ju. Ai përfshin bërjen e mëposhtme:

 1. Ne hapim cilësimet e iPhone / iPod Touch ose iPad.
 2. Shkojmë te General / Date dhe Time.
 3. Tjetra, ne çaktivizojmë rregullimin automatik për të qenë në gjendje të hedhim hapin tjetër.
 4. Tani ne duhet ta ndryshojmë datën dhe ta vendosim atë në 8 Gusht 2014. Po, do të duhet të rrëshqasni pak derisa të arrini atë datë.
 5. Tani ne hapim Safari dhe hyrjen KJO LIDHJE, të gjitha nga pajisja iOS.
 6. Në faqen e internetit të mëparshme, e cila ka të bëjë me iEmulators, ne kemi shumë aplikacione të disponueshme që nuk do t'i gjejmë në App Store. Ne duhet të kërkojmë SiOS, megjithëse ekziston një mundësi tjetër që mund të funksionojë gjithashtu e quajtur Provenance (e cila gjithashtu lejon të luash tituj SEGA).
 7. Ne hyjmë në seksionin e aplikacionit dhe brenda prekim «Install».
 8. Do të shfaqet një pop-up dhe ne duhet të pranojmë instalimin.
 9. Pasi të ketë mbaruar instalimi i emulatorit, ne mund ta kthejmë datën ashtu siç e kishim. Nëse shohim një mesazh gabimi, prekim "Provo përsëri" për të provuar përsëri.

Për sa kohë do të jem në gjendje të luaj këto emulators?

mollë e çertifikuar

Nuk e di nëse ia keni bërë vetes këtë pyetje apo keni hasur në problemin që një emulator mbyllet sa më shpejt që ta hapni. Nëse ju ndodh, thjesht duhet të keni durim. Ata që ngarkojnë këta emulatorë dhe Apple janë gjithmonë duke luajtur miun me mace: ndërsa disa nënshkruajnë emulatorët me një certifikatë të korporatës dhe e ngarkojnë atë në mënyrë që të instalohet nga çdo përdorues me ose pa jailbreak, Apple i kërkon dhe i revokon thjesht i gjeni. Kur anulohet certifikata, aplikacioni nuk mund të hapet më.

Në të njëjtën faqe të iEmulators ata zakonisht vendosin informacion në lidhje me statusin e certifikatës së emulatorit. Nëse revokohet, ne nuk do të jemi në gjendje ta përdorim atë derisa ata të ringarkojnë një version me një certifikatë të vlefshme. Siç e përmenda më herët, duhet të kesh durim.

Instalimi i emulatorëve me Xcode

Nëse keni arritur këtu pas lëshimit të iOS 9, duhet të dini gjithashtu se emulatorët mund të instalohen me mjetin Apple Xcode. Xcode është mjeti për të krijuar softuer për macOS, iOS, tvOS dhe watchOS dhe prej tij mund të nënshkruajmë emulatorët vetë dhe t'i përdorim ato. Këtu shpjegojmë se si:

kodi x për ios

 1. Nëse nuk e kemi bërë më parë, do të duhet të shtojmë llogarinë tonë falas të zhvilluesit në Xcode. Ne shkojmë te Preferencat / Llogaritë dhe e shtojmë atë. Nëse nuk dini si ta krijoni llogarinë e zhvilluesit, këtu keni me shume informacion. Mos u shqetësoni për çmimin sepse për këtë është e nevojshme vetëm që llogaria jonë të regjistrohet si zhvillues, por versioni falas. kodi x
 2. Tjetra do të na duhet URL-ja e projektit. Kjo URL është zakonisht nga GitHub dhe secili emulator ka një lidhje me projektin GitHub, ku ne do të gjejmë URL-në që na intereson. Në këtë hap, ne do të duhet të hyjmë në projekt.
 3. Tjetra ne zgjedhim URL-në që na intereson, e cila është ajo e shënuar në screenshot.
 4. Tani le të Burim Kontroll /Shikoje. kodi x-3
 5. Ne presim që projekti të shkarkohet.
 6. Në dritaren tjetër, nëse ekziston një opsion «master», ne e zgjedhim atë dhe klikojmë Next. Nëse nuk e kemi këtë mundësi, zgjedhim ndonjë tjetër dhe provojmë.
 7. Pas një kohe, e cila mund të jetë e gjatë, ne duhet të rregullojmë disa probleme që zakonisht shfaqen gjithmonë, por së pari ne zgjedhim pajisjen tonë nga paneli i sipërm i majtë. kodi x
 8. Në emër të treguesit, ne ndryshojmë atë që është midis "com" dhe emrin e aplikacionit. Këtu zakonisht ka një nofkë, kështu që ne vendosim ndonjë pseudonim tjetër. Një shembull do të ishte com.Aperricio.po. kodi x-5
 9. Në drop-down, ne zgjedhim llogarinë tonë të zhvilluesit. kodi x
 10. Në fund, ne klikojmë në butonin play (trekëndëshi që tregon djathtas) dhe presim që të instalohet aplikacioni.

Ekziston vetëm një problem: certifikata ndalon punën shtatë ditë më vonë të jepet. Pasi të ketë kaluar ajo kohë, i gjithë procesi duhet të bëhet përsëri. Certifikata fillimisht ishte e vlefshme për tre muaj, por Apple vendosi që nuk ishte një marrëveshje e mirë për ta dhe e uli atë në një javë.

Nga ana tjetër, zhvilluesve të paguarKjo është, ata që mund të zhvillojnë aplikime mund të nënshkruajnë certifikatat dhe ato do të zgjasin për një vit të tërë. Këta zhvillues paguajnë një tarifë vjetore prej 99 € dhe gjëja më e mirë do të ishte të ishe me fat të takosh njërin prej tyre dhe t'i bësh ata të nënshkruajnë ndonjë emulator ose aplikacion që nuk lejohet në App Store.

A dini tashmë se si të instaloni emulatorët në iOS 8 pa jailbreak?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Oscar dijo

  Kjo vlen edhe për ipad?