Si të transferoni mesazhet dhe grupet tuaja të plota WhatsApp në Telegram lehtë

WhatsApp vs Telegram

Funksioni i ri Telegram i nisur për pajisjet iOS (Android duket se është në pritje për momentin) na lejon të transferojmë mesazhet tuaja dhe të kompletoni grupet WhatsApp në Telegram në një mënyrë me të vërtetë të thjeshtë dhe të thjeshtë. Ky opsion që erdhi me versionin e ri të lëshuar për pajisjet iOS është i rëndësishëm që ne ta ndajmë atë direkt në Unë jam nga Mac dhe ka shumë prej jush që me siguri mund të përfitojnë prej tij dhe të jenë në gjendje të shijojnë këto grupe dhe të tjerët gjithashtu nga Mac .

Gjëja e rëndësishme dhe thelbësore këtu është që të keni një iPhone për të kryer importin nga të gjitha bisedat që duam. Alsoshtë gjithashtu e rëndësishme të sqarohet se ky hap mund të kryhet vetëm nga iPhone sepse në Mac nuk kemi një App WhatsApp (një kërkesë legjendare nga përdoruesit që nuk ka mbërritur kurrë) dhe për këtë arsye kërkohet një iPhone. Kjo është videoja e bërë nga kolegu ynë Luis Padilla, me shumë detaje për kanalin YouTube:

E thjeshtë apo jo? Epo tani nuk keni asnjë justifikim nëse doni të shkoni përgjithmonë në Telegram si i vetmi aplikacion për mesazhe përtej Apple Messages. Në këtë kuptim, do të ishte mirë që përdoruesit e Android që lexojnë këtë artikull të komentojnë më poshtë nëse funksioni është gjithashtu aktiv në sistemin operativ dhe ta ndajnë atë me ne. E vërteta është që Telegram ka gjëra shumë të mira për përdoruesit dhe logjikisht që ka mundësinë të kalojë të gjitha bisedat, dokumentet, skedarët dhe të tjerët kaq lehtë nga një aplikacion në tjetrin, hap të gjitha pengesat që mund të kemi.

Padyshim, ky funksion është një e kundërta e vështirë nga Telegram në WhatsApp.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Wilbert Aguilar dijo

  Whatsapp nëse keni një klient desktop në macOS. Koment mjaft i gabuar.

  1.    Jordi Gimenez dijo

   WhatsApp Web çfarë themi në artikull