Si të kontrolloni hapësirën tuaj të azhurnimit të Mac App Store

20 lojërat më të shkarkuara në Mac App Store

Në vitet e fundit, ne kemi parë se si hapësira e disqeve të forta të prodhuesve kryesorë, përfshirë Apple, është zvogëluar, duke kaluar nga shifrat afër gjysmë terabyte në 128 GB të trishtuar, që nëse lloji SSD, që na ofron gamën e hyrjes së laptopëve nga çdo prodhues.

Edhe pse është e vërtetë që kur ata filluan të mbërrinin në treg, çmimi i këtyre disqeve ishte shumë i lartë, aktualisht çmimi është praktikisht i njëjtë me atë që kishim në dispozicion në versionin e tij mekanik, kështu që nuk ka kuptim që ata vazhdojnë të përdoren 128 Input GB. Nëse Mac-i juaj ka 128 GB, ju ndoshta jeni të interesuar ta dini sa është madhësia e azhurnimeve të aplikacionit.

Dhe unë them që ju mund të jeni të interesuar të dini madhësinë e azhurnimeve, sepse ne jemi një nga ata përdorues që ne jetojme ne buze, me hapësirën e lirë gjithmonë tamam në Mac-in tonë, pasi që ndoshta disa nga azhurnimet e aplikacioneve që keni instaluar nuk mund të shkarkohen, për shkak të madhësisë që zënë.

Në këto raste, është interesante të dimë se çfarë hapësire zë secili prej tyre, në mënyrë që të dimë nga dora e parë nëse duhet të zbrazim diçka nga disku ynë i ngurtë për të qenë në gjendje të shijojmë lajmet që azhurnimi na ofron.

Si rregull i përgjithshëm, përveç nëse është një rinovim i plotë, azhurnimet zakonisht marrin atë që është e drejtë dhe e nevojshme, kështu që në fillim nuk duhet të keni kurrë probleme në hapësirë, përveç nëse flasim për aplikacione si Final Cut Pro, për të marrë një shembull ekstrem.

Njohja e hapësirës së zënë nga azhurnimet është një proces shumë i thjeshtë, pasi vetëm na duhet klikoni mbi fjalët Më shumë, ndodhet në lajmet e azhurnimit. Në atë moment, në fund të shënimeve të azhurnimit, do të shfaqet madhësia totale e azhurnimit, në të cilën pikë do të duhet të kontrollojmë nëse kemi hapësirë ​​të mjaftueshme për ta instaluar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.