Si të krijoni një aplikacion në OS X të faqeve tuaja të preferuara në internet

lëng

Një nga opsionet e disponueshme për përdoruesit e sistemit operativ iOS është mundësia e shtimit të shkurtoreve në faqet e internetit ose ndonjë faqe në internet përmes adresës së faqes në internet dhe nuk ka aplikacionin e vet. Eja, çfarë ka qenë krijoni një aplikacion ose shkurtore të faqeve tona të preferuara për të hyrë në to pa përdorur shfletuesin dhe nuk duhet të shkruani adresën e të njëjtit.

Kjo është pikërisht ajo që na lejon të bëjmë një mjet që nuk është i ri, por që është i sigurt të përmendet herë pas here në mënyrë që të gjithë përdoruesit e rinj të Mac dhe ata që ende nuk e dinë ta mbajnë atë në mendje dhe ta përdorin atë, pasi që është mjaft interesante.

Do të ishte mirë nëse OS X Mavericks do të shtonte këtë mundësi për të krijuar një aplikacion në Mac-in tonë të origjinës, pasi Safari merr iOS por për momentin kjo nuk është e mundur dhe ne duhet të përdorim mjete të palëve të treta për të pasur opsionin. Por Fluid, e cila është ajo që quhet ky mjet, na lejon pikërisht këtë nga e cila shumë prej nesh do të dëshironin të vinin OS X.

Përdorimi i Fluid është me të vërtetë i thjeshtë dhe intuitiv, dhe ne vetëm duhet të hyjmë në faqen e tij të internetit, shkarkoni këtë mjet për Mac plotësisht falas dhe ne mund të krijojmë aplikacionet tona. Ka madhësi 2,7 MB dhe është i pajtueshëm me OS X 10.6 ose më i lartë. Pasi të shkarkohet, ne e hapim atë dhe shfaqet një dritare për të vendosur URL-në e uebit, emrin që duam të vendosim aplikacionin, ku duam të ruhet (Desktop, Dock, Finder ...) dhe na lejon të shtojmë ikona jonë e personalizuar nëse duam:

lëngu-1

Pasi të jetë bërë kjo, klikoni mbi Krijo dhe tashmë kemi aplikacionin me ikonën dhe emrin e tij të krijuar automatikisht për të qenë në gjendje të qasemi vetëm me një klikim në ikonën e krijuar. Lehtë, i shpejtë dhe efikas, si dhe falas. Çfarë mund të kërkoni më shumë?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

7 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Miguel Angel dijo

  Dhe si mund të fshini aplikacionet që keni krijuar?

  1.    Jordi Gimenez dijo

   Mir Miguel Angel, thjesht duhet ta tërheqësh atë në plehra si një aplikim normal.

   të fala

 2.   Miguel Angel dijo

  Epo, më falni që po ju them se jo, nuk fshihet. A mund të më thoni pse?

  1.    Jordi Gimenez dijo

   E morët në fund? Ata gjithashtu fshihen duke tërhequr koshin e plehrave. Mund të jetë që ju të përpiqeni ta fshini atë ndërsa është e hapur si komentet e Dave?

   Një përshëndetje

 3.   Dave dijo

  Epo, nëse e fshij, provoni me butonin e duhur dhe fshini. Para se ta fshini duhet të mbyllni dritaren plotësisht edhe nga doku.

 4.   Jimmy iMac dijo

  Një pyetje, ikona që ju krijon e hap atë vetëm me safari ose mund të zgjidhni shfletuesin, pasi që unë përdor vetëm krom

  1.    Jordi Gimenez dijo

   Përshëndetje Jimmy iMac, në parim vetëm me Safari.

   të fala