Si të mbani të dhënat tuaja shëndetësore kur ndryshoni iPhone

Me mbërritja e afërt del 6s iPhone shumë përdorues do të ndryshojnë terminalet. Hapi më logjik do të ishte iPhone 4 o 5s për modelin e ri, por ne e dimë shumë mirë se shumë prej nesh që kanë 6, ne sigurisht ndryshojmë. A është ajo që keni mollë... Fakti është se me Aplikacioni shëndetësor të dhënat tuaja regjistrohen në vetë terminalin. Qëndroni të ndezur dhe pastaj ne do t'ju mësojmë se si mbani të dhëna shëndetësore kur ndërroni iPhone, nëse nuk doni të rivendosni një kopje të plotë nga kompjuteri juaj.

Çelësi është në QS Access dhe Importuesin e Shëndetit

Theelësi i mbani të dhëna shëndetësore kur ndërroni iPhone është në aplikim Qasja QS, i cili do të eksportojë të dhënat për të qenë në gjendje t'i importojë ato përsëri dhe gjithashtu falas. Hiperteksti chi @ e ka përdorur atë dhe duket se funksionon shumë mirë. Hapat që duhet të ndiqni janë ato:

 1. Kur hapim aplikacionin, do të na thuhet se nga cili aplikacion duam të eksportojmë të dhënat. Ne do të zgjedhim Aplikacioni shëndetësor dhe nëse kemi shumë të dhëna të ruajtura në to, dhe ne duam mbani të dhëna shëndetësore kur ndërroni iPhone më mirë shko pak nga pak, pasi Qasja QS jep atë mundësi.
 2. Pastaj pasi të kemi autorizuar aplikacionin për të hyrë në të dhënat e Shëndetit, do të na tregohet një tabelë në formatin CSV dhe mund ta ndajmë atë vetëm përmes menusë kontekstuale, me Dropbox ose të dërgojmë një kopje përmes Aplikacioni i postës.

QESIMI QS

Ne tashmë kemi të dhënat e eksportuara dhe tashmë kemi më pak mbani të dhëna shëndetësore kur ndërroni iPhone. Tani thjesht duhet të importoni të gjitha ato të dhëna tonë të ri iPhone. Për ta arritur këtë duhet të shkarkojmë një aplikacion tjetër të quajtur Importues i Shëndetit Dhe megjithëse nuk është falas (3 €) do të jetë shumë i dobishëm për atë që duam të arrijmë:

 1. Ne do të hapim skedarin e ruajtur në Dropbox ose dërguar nga e-mal me Aplikacioni i Importuesit të Shëndetit.
 2. Pasi të kemi importuar të dhënat, duhet të caktojmë manualisht secilën kolonë të dhënat që i referohen.
 3. Ne vetëm duhet të japim leje për aplikacionin dhe eureka! do të kemi arritur mbani të dhëna shëndetësore kur ndërroni iPhone.

Importues i shëndetit

Për të bërë tërë këtë turne, unë rekomandoj të mos mendoni për asgjë tjetër përveç kënaqësisë që keni arritur mbani të dhëna shëndetësore kur ndërroni iPhone, sepse nëse filloj të mendoj se pasi kam harxhuar një pasuri të re iPhoneSido që të quhet, mbi të gjitha duhet të eksportoj / importoj ... lotët më vijnë, por jo nga gëzimi nëse jo me ...

Shpresoj të të ndihmojë.

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

BURIMI | Hypertextual

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.