Si të menaxhoni shikimet në Apple Watch

El Apple Rights Watch ka një tipar të ri të quajtur Vështrime o Shikime, një mënyrë e re për të hyrë në informacionin që ju konsultoheni më shpesh dhe që sot ne ju tregojmë se si të arrini të përfitoni sa më shumë prej tij.

Të azhurnuara me vetëm një prekje në Apple Watch

Njoftime Vështrime janë dy karakteristika shumë të ndryshme në Apple Rights Watch. Ndërsa Njoftime janë njoftime që mbërrijnë në orën tuaj sa herë që merrni një telefonatë, mesazh, email, etj, Vështrime ato përbëjnë një modalitet të ri që ju lejon, mbi baza vullnetare, të konsultoheni me informacionin të cilit i kushtoni vëmendje më shpesh.

Kjo veçori ju tregon një përmbledhje të informacionit që këshilloheni më shpesh. Rrëshqitni lart dhe kontrolloni parashikimin e motit, kontrolloni kalendarin ose gjeni rrugën tuaj në një hartë. Mund të lëvizni shpejt brenda interpretimit dhe të hapni çdo aplikacion me një trokitje të lehtë. (Manzana)

Kjo karakteristikë e re që, apriori, mund të jetë shumë e thjeshtë, megjithatë duket se rrezikon ndryshime të mëdha në lidhje me mënyrën e informimit; në fakt, New York Times kohët e fundit foli për një koncept të ri të gazetarisë që lind me orën e mollës dhe që do të thotë një "mënyrë e re për të treguar histori", Gazetaria në një shikim. Kështu, Përmbledhje e Apple Watch ato mund të bëhen më të rëndësishme nga sa duken për momentin dhe për atë arsye ne do të mësojmë t'i menaxhojmë ato në një mënyrë shumë të thjeshtë.

Për të shtuar, hequr dhe riorganizuar Vështrime do të jetë e nevojshme të përdoret aplikacioni i Apple Watch në iPhone tuaj. Nga ekrani kryesor i aplikacionit Apple Watch, lëvizni poshtë për të parë listën e aplikacioneve dhe klikoni në aplikacionin e dëshiruar për të kontrolluar nëse i ka të aktivizuara "Glances".

Vështrime Apple Watch Vështrime

Për të instaluar aplikacionin në orën tuaj, kaloni përzgjedhësin në pozicionin «ON» dhe për të aktivizuar Shikimin, nëse është i disponueshëm sipas aplikacionit, aktivizoni opsionin «Shfaq në shikime».

Vështrime Apple Watch Vështrime

Për të rirregulluar Glances, kthehuni në ekranin kryesor të aplikacionit Apple Rights Watch dhe klikoni Vështrimet (në foto, "Glaces") në fund.

Vështrime Apple Watch Vështrime

Imazhi i mëposhtëm tregon se çfarë Vështrime aktive në Apple Watch dhe porosinë tuaj. Për të modifikuar porosinë sipas shijeve dhe nevojave tuaja, duhet të ndiqni të njëjtin proces që ndiqni për të instaluar dhe porositur widget-et në qendrën e njoftimeve të iPhone-it tuaj: shtypni dhe mbani simbolin e tre vijave horizontale për të tërhequr dhe rregulluar shikimet. Për të hequr shpejt një Shikim nga Apple Rights Watch klikoni në shenjën e kuqe minus (-) dhe, për të shtuar, butonin jeshil plus (+), të dy në të majtë të emrit të secilit aplikacion. Vështrimi i vetëm që nuk do të jeni në gjendje të fshini do të jenë Cilësimet.

Vështrime Apple Watch Vështrime

Siç mund ta shihni, dhe siç është zakon në të gjitha produktet Apple, el proces Shtë shumë e thjeshtë.

BURIMI | Apple Insider


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.