Si të organizoni faqeshënuesit në Safari 15 në macOS

Pasi të jetë azhurnuar versioni i Safari 15 në macOS, shumë përdorues kanë parë ndryshime të rëndësishme në "organizimi" i faqeshënuesve. Në rastin tim, çështja e faqeshënuesve të mi ishte pak jashtë kontrollit me kalimin e kohës, faqet dhe faqet e grumbulluara që më pas i mbyllni direkt kur hapeni.

Pasi u përmirësua në Safari 15 faqeshënuesit kanë ndryshuar përgjithmonë dhe pasi të rregulloj pak timen dua të ndaj si mendoj se është më mirë të organizoni faqeshënuesit. Në rastin tim, unë tashmë kisha dosje me faqe në internet për blerje, një tjetër për sportet, teknologjinë dhe të ngjashme. Pra, ishte diçka më e thjeshtë, por nëse nuk është rasti juaj, mund ta bëni të njëjtën gjë.

Mund të duket se ka më shumë hapa, por është shumë më e thjeshtë

Në fillim të fillimit me faqeshënuesit në Safari 15 mund të duket se duhet të bëjmë më shumë hapa se më parë, por nëse organizohemi mirë, thjesht duhet hapni Safarin dhe me një prekje tjetër hapni të gjitha skedat që kemi në një dosjeMe Evenshtë edhe më e lehtë nga sa do të shihni më parë.

Gjëja e parë është të hapni Safari 15 dhe të klikoni në opsionin e faqeshënuesve që shfaqet në krye të shiritit të menusë, vizatimi katror. Tani klikoni në "Lidhjet e mbledhura" dhe pastaj në Faqeshënuesit. 

Pasi hapim shënuesit, siç mund ta shihni në imazhin e mësipërm, ato shfaqen ashtu siç i kishim më parë. Epo këtu ne thjesht duhet klikoni mbi emrin e dosjes (imazhi i lartë është Favoritet) dhe shtoni në grup të hapur skedash. Pastaj ne klikojmë në një grup të ri skedash. Dhe në këtë moment thjesht vendosni emrin që duam në grupin e faqeve që kemi në këtë dosje.

Safari 15 faqeshënues

Në rastin tim është "Soydemac" vendos emrin qe do Tani ne thjesht kemi qasje të drejtpërdrejtë në grupin e faqeshënuesve brenda asaj dosje. Ne thjesht hapim një dritare të re Safari, klikojmë në shigjetën poshtë pranë faqeshënuesve dhe klikojmë në dosjen e faqeshënuesve që duam të hapim. Gati.

Në këtë mënyrë, me dy klikime, të gjitha faqet e internetit që kemi në atë dosje do të hapenPër më tepër, të gjithë këta faqeshënues me dosjet e tyre të krijuara do të jenë gjithashtu të disponueshme në pajisjet iOS ose iPadOS të përditësuara me versionin më të fundit të Safari. Ftohtë apo jo?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.