Si të përdorni zmadhimin në Apple Watch

Ne vazhdojmë me serinë tonë të truket dhe këshilla për të sjellë performancën maksimale në Apple Watch dhe këtë herë ne e bëjmë atë me një nga ato funksione që ne mund të kualifikohemi si thelbësore, pra, me shkronja të mëdha, duke pasur parasysh madhësinë e zvogëluar të ekranit të orës, zoom, të cilën me siguri do ta përdorim shumë dhe për atë arsye do ta aktivizojmë, konfigurojmë dhe mësojmë se si ta përdorim.

Aktivizimi i zmadhimit të Apple Watch

në aktivizoni zmadhimin Ne mund ta bëjmë atë në dy mënyra ose më mirë, nga dy vende, kështu që ju mund të zgjidhni atë që ju pëlqen më shumë.

Në Apple Watch

Aktivizoni zoom nga vetë Apple Watch Oneshtë një nga gjërat më të thjeshta, thjesht ndiqni rrugën Cilësimet → Të përgjithshme → Hyrja → Zmadhimi dhe ne e aktivizojmë atë:

Aktivizoni zoom Apple Watch

Nga aplikacioni Apple Watch në iPhone tuaj

Nëse metoda e mëparshme është e lehtë, unë as nuk ju them se sa e thjeshtë është aktivizoni zmadhimin e Apple Watch nga iPhone. Në thelb procesi është i njëjtë: hapni aplikacionin Apple Watch në iPhone tuaj dhe ndiqni Rrugën e Përgjithshme → Hyrja → Zmadhimi, aktivizojeni atë dhe përcaktoni shkallën e zmadhimit që duam të kryejmë kur përdorim këtë funksion (diçka që nga brenda Apple Rights Watch Ne nuk kemi qenë në gjendje të konfigurojmë kështu që bërja e tij nga iPhone do të jetë po aq e thjeshtë por më e plotë). Ju mund të diplomoni Zmadhimi i Apple Watch brenda një shkalle që shkon ndërmjet 1,2 dhe 15 dhe për këtë ju thjesht duhet të përdorni diapozitivin që shihni në ekran.

Aktivizoni zmadhimin e Apple Watch nga iPhone

Aktivizoni zmadhimin e Apple Watch nga iPhone

Tani që kemi aktivizuar dhe konfiguruar zoom e Apple Watch tonë, të cilat do t'ju pëlqejnë shumë sidomos kur përdorni aplikacione si Maps, le të shohim se si ta përdorim atë.

Si ta zmadhoni Apple Watch

Nëse dëshironi të aktivizoni funksionin e zmadhimit mund ta bëni trokitni dy herë me dy gishta në ekran. Prej atëherë mund të përdorni zoom në tuajin Apple Rights Watch "Pinching" me dy gishta në ekran, saktësisht e njëjtë si ju bëni në tuaj iPhone ose iPad, ose duke përdorur Digital Crown. Në disa aplikacione si Hartat, mund të përdorni drejtpërdrejt zoomimin nga Crown Digital ose të pinch pa u dashur të klikoni dy herë në ekran.

Dhe tani ju lë këtë përmbledhje super video të gjithçkaje atë që kemi parë për të pastruar çdo dyshim, janë vetëm 35 sekonda, kështu që ju shihni sa e lehtë është.

Nëse e pëlqeni këtë postim, mos harroni më shumë truke, këshilla dhe udhëzime në seksionin tonë Tutorials. Dhe nëse keni dyshime, në Pyetjet e mollëzuara Ju do të jeni në gjendje të bëni të gjitha pyetjet që keni dhe gjithashtu të ndihmoni përdoruesit e tjerë të sqarojnë dyshimet e tyre.

Ahm! Dhe mos harroni Podcast-in tonë të fundit !!!

BURIMI | unë më shumë


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.