Si të përdorni AirPlay nga iPhone ose iPad

Nëse keni një iPhone ose iPad dhe gjithashtu keni marrë një Apple TV, ju keni kombinimin perfekt për të shijuar të gjitha përmbajtjet e pajisjes tuaj në një mënyrë të madhe në televizorin tuaj. Përmes AirPlay mundeni ndajnë foto dhe video që keni ruajtur ose aplikacione streaming. Përdorimi është shumë i lehtë, por nëse jeni i ri në botën e mollës së kafshuar, ky tutorial i vogël do të jetë shumë interesant

Duke shijuar me AirPlay

Gjëja e parë që duhet mbajtur parasysh është që të dy pajisjet, iPhone / iPad dhe Apple TV duhet të jenë nën të njëjtin rrjet WiFi. Bërë këtë:

  1. Hapni Qendrën e Kontrollit të iDevice tuaj.
  2. Trokitni lehtë në AirPlay.Si të përdorni AirPlay
  3. Zgjidhni vendin ku dëshironi të filloni riprodhimin, në këtë rast, tuajin Apple TV. Nëse dëshironi të shihni ekranin e iPhone në ekranin e televizorit, aktivizoni opsionin "Pasqyrimi".Si të përdorni AirPlay

Tani thjesht duhet të hapni aplikacionin Fotografitë për të shijuar imazhet ose videot tuaja në TV dhe madje të dëgjoni muzikë nga aplikacioni Muzikë.


Mënyra të tjera për të përfituar nga veçoria AirPlay është direkt nga një aplikacion. Për shembull, imagjinoni se jeni në aplikacionin YouTube, ose në aplikacionin TeleCinco, MiTele, sepse dëshironi të shihni një kapitull të një serie ose një programi ose transmetimin drejtpërdrejt. Epo, thjesht goditni lojën, shtypni ikonën AirPlay që do të shihni pranë shiritit të përparimit të riprodhimit, zgjidhni Apple TV tuaj dhe kënaquni!

Si të përdorni AirPlay

Si të përdorni AirPlay

Nëse ju pëlqeu ky udhëzim i shkurtër, mos harroni të gjitha këshillat dhe truket që kemi për ju në seksionin tonë Tutorials.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.