Si të përdorni busullën dhe nivelin e iPhone tuaj

Shumë prej nesh, kështu që shohim, ne e kemi lënë të fshehur aplikacionin atje busull në fakt,  mollë Ai ende e ka të fshehur në dosjen Extras të iPhone, megjithatë mund të jetë vërtet e dobishme nëse humbasim në male ose për detyra të tilla të thjeshta të përditshme, si të dëshirojmë të varnim një pikturë të nivelit të përkryer.

Busulla në iPhone tuaj

Aplikacioni busull IPhone përbëhet nga vetë busulla dhe niveli. Pjesa e busullës kërkon konfigurim minimal. Kur hapni aplikacionin, duhet të kalibroni orientimin e tij duke rrotulluar telefonin siç kërkohet në ekran. Pas disa sekondash, busulla do të jetë gati për t'u përdorur.

Për ta përdorur atë, thjesht bëjeni ashtu siç dëshironi me një busull tradicionale, domethënë, mbajtja e iPhone tuaj në pëllëmbë të dorës dhe paralel me tokën dhe kthimi i tij për të gjetur Veriun. Kur një shenjë e vogël "+" shfaqet në qendër të ekranit, kjo do të thotë që është në një linjë me qendrën e busullës, ndërsa një vijë e trashë e bardhë do të tregojë drejtimin drejt të cilit po drejtohet iPhone, madje duke treguar shkallën e pozicionit, ashtu si e shihni në foto. telefoni juaj po tregon. Aplikacioni madje ju jep gradën e pozicionit tuaj.

iphone i busullës

Pasi të jeni drejtuar në drejtimin e duhur, prekni ekranin për të rregulluar pozicionin dhe një brez i kuq do t'ju tregojë sa larg jeni larguar.

iphone i busullës

Duke rrëshqitur ekranin në të majtë do të keni qasje në pjesën e dytë të këtij aplikacioni vendas tuaj iPhoneniveli. Ky mjet i thjeshtë mund të jetë shumë i dobishëm nëse nuk keni një nivel të dobishëm dhe funksionon në të njëjtën mënyrë si busulla. Mbështetni iPhone në pjesën e pasme ose në anën e tij në një sipërfaqe për të kontrolluar nëse është në nivel të përkryer.

Niveli i iPhone

Kur iPhone të jetë në nivelin, ekrani do të bëhet i gjelbër.

niveli i iphone

Nëse e pëlqeni këtë postim, mos harroni më shumë truke, këshilla dhe udhëzime në seksionin tonë Tutorials. Dhe nëse keni dyshime, në Pyetjet e mollëzuara Ju do të jeni në gjendje të bëni të gjitha pyetjet që keni dhe gjithashtu të ndihmoni përdoruesit e tjerë të sqarojnë dyshimet e tyre.

BURIMI | Revista Jeta e iPhone


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.