Si të redaktoni Shënimet Zëri në iPhone tuaj

Për aplikim Shënime zanore që vjen i instaluar natyrshëm në iPhone-t tanë, ne mund të nxjerrim shumë prej tij, siç ju kemi thënë tashmë në raste të tjera në Applelised; nga regjistrimi i një interviste ose një klase te shkrimi i ideve të atyre që vijnë papritur. Sot ne do t'ju mësojmë se si t'i redaktoni ato shënime zëri në mënyrë që t’i rregulloni si në fillim ashtu edhe në fund. Dhe është diçka jashtëzakonisht e thjeshtë.

Redaktimi i Shënimeve Zëri

Imagjinoni që keni marrë pjesë në një konferencë dhe, në vend që të mbani shënime, keni preferuar të regjistroni ekspozitën me aplikacionin Shënime zanore në mënyrë që të jemi të vëmendshëm ndaj asaj që është me të vërtetë e rëndësishme. Me siguri në fillim, kur ju tashmë kishit shtypur butonin e kuq të regjistrimit, mikrofoni dështoi dhe kishte disa sekonda në të cilat ajo që ishte regjistruar ishte e padobishme. Ose që në fund të fundit keni humbur dhe keni regjistruar edhe disa minuta. Epo pikërisht në atë moment dhe nga iPhone juaj mundeni redaktoni atë memo zanore duke shkurtuar fillimin dhe mbarimin e saj. Nëse përdorni Koha e Shpejtë, metoda do të jetë shumë e njohur për ju.

 1. Hapni aplikacionin Shënime zanore dhe zgjidhni regjistrimin që dëshironi të redaktoni duke klikuar mbi të dhe në «Redakto».Si të redaktoni Shënimet Zëri në iPhone tuaj 1
 2. Shtypni ikonën "shkurtoj" që do të shihni në anën e djathtë.Si të redaktoni Shënimet Zëri në iPhone tuaj 2
 3. Prekni Play dhe më pas Pause për të përcaktuar pikën ku dëshironi që regjistrimi të fillojë të luhet.

  Do të shihni dy vija të kuqe në të dy anët e majtë dhe të djathtë të regjistrimit. Mbani të shtypur vijën e kuqe në të majtë dhe tërhiqeni atë në të djathtë për të vendosur pikën ku dëshironi të fillojë regjistrimi. Shtypni Luaj për të kontrolluar që është e saktë ose, nëse jo, zhvendoseni këtë vijë në njërën anë ose në tjetrën derisa të rregullohet. Tani bëni të njëjtën gjë me vijën e kuqe në të djathtë, këtë herë duke e tërhequr atë majtas, për të rregulluar pikën ku do të përfundojë luajtja. Vija blu lëviz në të djathtë në mënyrë që të mund të shihni pikën e saktë ku dëshironi të shkurtoni.Si të redaktoni Shënimet Zëri në iPhone tuaj 3

 4. Kur të keni mbaruar me cilësimet e dëshiruara, shtypni "Shkurto" për të ruajtur ndryshimin tuaj.Si të redaktoni Shënimet Zëri në iPhone tuaj 4
 5. Atëherë do të gjeni dy mundësi. Ruani origjinalin e redaktuar siç e keni bërë (i cili heq versionin e mëparshëm) ose ruajeni si regjistrim të ri, në mënyrë që të ruani të dy versionet. Zgjidhni atë që dëshironi dhe voila! FullSizeRender

Nëse dëshironi të mësoni më shumë rreth përdorimit të Shënime zanore mos humbasë:

Nëse e pëlqeni këtë postim, mos harroni më shumë truke, këshilla dhe udhëzime në seksionin tonë Tutorials. Dhe nëse keni dyshime, në Pyetjet e mollëzuara Ju do të jeni në gjendje të bëni të gjitha pyetjet që keni dhe gjithashtu të ndihmoni përdoruesit e tjerë të sqarojnë dyshimet e tyre.

Ahm! Dhe mos harroni Podcast-in tonë të fundit !!!

BURIMI | iPhone Jeta


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Loreto Pino Moreno dijo

  Kur vendos opsionin për të ruajtur si një regjistrim i ri, ai nuk e ruan atë ..., ai e fshin atë nga lista dhe unë kam vetëm origjinalin

 2.   Alma dijo

  Prit memo me zë të gabuar dhe ruaj atë që nuk dua, si mund të kthehem te ajo origjinale? Apo e kam humbur tashmë?

 3.   Maria del Carmen Bernhardt dijo

  Naten e mire! Kam ruajtur disa shënime zanore që do të luhen për disa minuta dhe do të kthehen në fillim, nuk e di se çfarë po ndodh ... si mund ta zgjidh atë? Do të më duhej një përgjigje shpejt pasi kam material shumë të rëndësishëm për të riprodhuar
  Faleminderit shumë

 4.   Loris dijo

  Përshëndetje! Po redaktoja një memo zanore, redaktori ishte i mbyllur dhe ishte në faqen ku shfaqen të gjitha shënimet e mia dhe tani nuk më lejon ta redaktoj ose dërgoj atë shënim. Sa më sipër po. Cfare mund te bej?

  Falënderim