Si të regjistroni një thirrje Audio FaceTime

Aktualisht një nga metodat më të zakonshme për të regjistruar podcast-et tona të preferuara në mënyrë të plotë dhe pa cilësinë e humbjes së audios është Skype, pasi që tingulli nuk i nënshtrohet asnjë lloji të formatit të kompresimit, fazave të modifikimit ose problemeve të lidhjes.

Regjistrimi i thirrjeve Audio FaceTime

Nëse përdorni FaceTime Audio, secili përdorues mund të regjistrojë në mënyrë të pavarur podkastin e tij dhe në këtë rast nuk ka asnjë lloj problemi.

Por si ta bëni nëse personi që po telefononi përgjigjet nga iPhone ose iPad i tyre?

fytyra_koha_audio

Ne do të kemi përgjigjen duke pritur në dyqanin e aplikacioneve ose AppStore, për të arritur regjistrime të qarta dhe pa kompromentuar tingullin që rekomandojmë piezo, do t'ju lejojë të regjistroni bisedën nga të dy palët duke zgjedhur burimin. Një tjetër alternativë për këtë aplikacion është Audio Rrëmbyesi Pro, ky aplikacion është më i plotë se ai i mëparshmi, pasi ju lejon të bëni disa modifikime dhe rregullime të regjistrimit të thirrjes AudioTimeTime, për shembull, mund të zgjidhni mënyrën e regjistrimit midis mono ose stereo, dhe mund ta shkarkoni nga faqja juaj Faqja zyrtare.

Mos harroni se mund të gjeni më shumë truke, këshilla dhe udhëzime për Mac, iPhone, iPad ... këtu.

BURIMI: vlamm

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.