Si të ndryshoni emrin e AirTags tuaj

AirTags

Një nga opsionet që kemi në dispozicion kur blejmë disa AirTags është që ndryshoni emrin e saj ose shtoni atë që duam. Në këtë kuptim, mund të duket si një detyrë e ndërlikuar, por asgjë nuk është më larg së vërtetës.

Për të ndryshuar emrin e pajisjes sonë, ne thjesht duhet ta kemi pajisjen të çiftuar tashmë me iPhone dhe atëherë hapni aplikacionin Kërko për të hyrë në etiketat tona ajrore. Ne do të tregojmë se si është bërë.

Riemërtoni AirTag

Padyshim që ju duhet të ndiqni disa hapa, por ato nuk janë aspak të komplikuara dhe çdokush mund ta kryejë këtë proces duke përdorur emrin që duan të shfaqen në iPhone kur ta kërkojmë. Kjo është, nëse kemi një pajisje në xhepin e çantës së shpinës në të cilën transportojmë MacBook tonë të dashur, ne mund ta quajmë atë "çantë shpine" ose "MacBook" shtoni një emoji ose çfarëdo që dëshironi. Për këtë ne duhet të ndjekim këto hapa:

 1. Hapni aplikacionin Find dhe klikoni në skedën Objects
 2. Klikoni në AirTag emrin ose emoji e të cilit doni të ndryshoni
 3. Ne zbresim dhe klikojmë mbi Rename objekt
 4. Ne zgjedhim një emër nga lista ose zgjedhim emrin e personalizuar direkt
 5. Ne shkruajmë një emër të personalizuar për AirTag dhe zgjedhim një emoji nëse duam
 6. Shtypni OK dhe keni mbaruar

Në këtë mënyrë të thjeshtë ne tashmë e kemi ndryshuar emrin në AirTags dhe tani është shumë më e lehtë të identifikojmë kur hapim aplikacionin Kërko dhe kemi disa pajisje të vendosura të sinkronizuara. Isshtë një detyrë me të vërtetë e thjeshtë për tu kryer dhe mund të jetë shumë e dobishme të identifikoni shpejt pajisjet, prandaj rekomandojmë të shtoni emrin tonë të personalizuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.