Si të shtoni një blog në Flipboard

      Tabelë, konceptuar si një grumbullues i lajmeve, është një nga aplikacionet më të mira në dispozicion për iPhone y iPad (dhe gjithashtu për sistemet e tjera operative) që na lejon të jemi në azhurnim me gjithçka që na intereson dhe gjithashtu t'i ndajmë ato në rrjetet tona të preferuara sociale. Suksesi i madh i Flipboard qëndron në konceptimin e saj si a revistë dixhitale interaktive dhe e personalizuar që lejon qasjen në të dy tekstet, imazhet ose videot.

      Kohët e fundit Facebook ka lëshuar një aplikacion të ngjashëm, Letër (aktualisht në dispozicion vetëm në Shtetet e Bashkuara); Ka një dizajn të shkëlqyeshëm dhe përvoja e përdoruesit është me të vërtetë e jashtëzakonshme, megjithatë vuan nga një pengesë serioze, të paktën nga këndvështrimi im: në Letër mund të regjistroheni vetëm në "seksione" (politikë, teknologji, etj.) Por jo burimet e këtyre seksioneve, diçka për të cilën një ekip redaktorësh është përgjegjës, ndërsa në Flipboard Ju gjithashtu zgjidhni vetë burimet, duke qenë në gjendje të pajtoheni në një gazetë, faqe në internet, etj.

    Operacioni është shumë i thjeshtë, në thelb thjesht shikoni për burimin dhe shtypni butonin e abonimit, megjithatë, problemi shfaqet kur ajo që duam të pajtohemi është një blog.

Shtimi i një blog në Flipboard.

      Kur duam të shtojmë një blog në Flipboard Gjëja e natyrshme është ta kërkojmë atë në motorin e kërkimit të aplikacionit, megjithatë, ky kërkim do të na japë hyrje në faqen e blogut ose në rezultatet e rrjetit social, por pa mundësinë e pajtimit dhe duke e shtuar kështu në Flipboard.

IPad me flipboard

IPad me flipboard

      Gjëja e parë që duhet të mbani mend është që të regjistroheni në një blog në Flipboard blog në fjalë duhet të  kanë konfiguruar FEEDS.

      Pasi të supozohet kjo, procesi është aq i thjeshtë sa një kërkim normal, me përjashtimin e vetëm që teksti që do të kërkohet duhet të jetë si më poshtë:

http://direccióndelblog/feed/

Kjo do të jetë mënyra se si do të shfaqet blogu dhe kur të klikojmë në rezultat, ai do të tregohet në stil Flipboard dhe me butonin «Abonohu» aktiv.

Pasi të regjistroheni, ajo do të shfaqet në listën tonë të shtesave dhe në faqet tona të Flipboard saktësisht si çdo tjetër.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.