Si të merreni me dy shfaqje të kinemasë Apple Apple, pjesa I

Ekran i Kinemasë Apple Apple, punoni me 2 ekrane

Pasi të keni njohur karakteristikat teknike të njësisë Ekran me Kinema LED Apple në postimin me titull «Më shumë detaje të Ekranit të Kinemës LED Apple»Goodshtë mirë të vazhdosh të mësosh të merresh me dy monitoron, për të mësuar t'i lidhni ato dhe të konfiguroni një mjedis pune që përshtatet me kërkesat tuaja, falë sugjerimeve të miqve tanë nga Faq-Mac.

Për të lidhur monitoruar do të duhet ta lidhni me rrymën dhe më pas lidhni kabllon e Mini DisplayPort për ju MacBook, nëse është aktiv, automatikisht monitoruar do të fillojë të funksionojë dhe do të jetë e mjaftueshme për të strukturuar hapësirën e punës, tingulli vendoset përmes portës USB, kështu që nëse nuk e lidhni kabllon USB me laptopin, audio do t'i nënshtrohet altoparlantëve të portativ. Lidhja ose shkyçja e monitoruar Ato mund të bëhen me kompjuterin të ndezur, i cili automatikisht do të përshtatet me rrethanat e reja.

Pas konfigurimit të një ekrani (me shiritin e Menysë) si "ekrani kryesor", ndiqni pjesën tjetër, por edhe sikur ta keni bërë këtë, nuk duhet të vendosni një ekran mbi tjetrin, sepse dok zbulon forcën e gravitetit dhe bie i sigurt poshtë në ekranin e poshtëm. Shtë një sjellje e Mac OS X dhe nuk mund të ndryshohet.

Nuk ka kontroll të shkëlqimit, sepse kur monitoruar është i lidhur me kompjuterin, tastet që kontrollojnë shkëlqimin e ekranit ndikojnë vetëm në ekran kompjuteri dhe jo monitoruar, atëherë, nuk ka asnjë në preferencat e ekran një mundësi për të kontrolluar shkëlqimin e monitoruar.

Për të kontrolluar tingullin, duhet të shkoni te tastet e volumit të kompjuterit dhe mund të konsideroni blerjen e telekomandës mollë, që vlerëson ekran keni, ia vlen të investoni, pasi që ditën që po shikoni një film nuk duhet të ngriheni për të manovruar kontrollet.

Diçka që nuk është e mundur është të punosh me të portativ mbyllur, pasi kompjuteri shkon të flejë automatikisht, edhe nëse keni të lidhur monitorin e jashtëm nëse nuk keni një tastierë dhe / ose maus e jashtme e lidhur.

Në të njëjtën mënyrë, ajo duhet të përputhet me përparësitë e QuickTime në mënyrë që videot që kërkojnë ekranin e plotë të riprodhohen në atë monitor. Ju keni alternativën në preferencat e Kohe e shpejte, ekran i plotë.

Përmes | Faq-Mac


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Anthony dijo

    Përshëndetje! Do të doja të dija nëse është e mundur të shohim në ekran të plotë që keni dy monitorë? kjo do të thotë, kur vendosni ekranin e plotë 50% shihet në secilin monitor dhe se midis 2 ata bëjnë një imazh të vetëm ??