Si të merreni me dy shfaqje të kinemasë Apple Apple, pjesa II

Ekran kinemaje Apple LED 24 inç

Duke vazhduar me instalimin, është mirë të dini se secili ekran ju mund të caktoni një fond të ekran të ndryshme, thjesht hapni preferencat e sistemit dhe në desktop / mbrojtës ekrani mund të zgjidhni një imazh të personalizuar për secilën nga monitoron.

Gëzohuni, sepse tani keni shumë hapësirë, detajet janë të dini si ta organizoni, hapi i parë është ta optimizoni. Kur vendosni portativ ngjitur me monitoruar, do të vini re se mbetet "Shumë i ulët" dhe në kohën e punës, fakti që duhet të rregulloni shikimin në nivele kaq të ndryshme është me të vërtetë i pakëndshëm, një sugjerim do të ishte që të ngrinit portativ rreth 10 centimetra do t'ju ndihmojnë të merreni me të dyja ekranet të qetë.

Logjikisht, duke pasur monitoruar lidhur ju do ta përdorni atë si ekran kryesore dhe duke e lënë ekran laptop si dytësore, në këto ekranet ju mund të lini paletat e programeve që mbushin hapësirën në monitori kryesor dhe se ato nuk na lejojnë të shohim mirë dokumentet (kryesisht ato shumë të mëdha) dhe në ekran ndihmëse mund të vendosni kontrolluesin iTunes, Mail, iChat, etj, një shkallë e programeve që nuk përdoren çdo ditë, por nëse kontrollohen shumë shpesh ose si hapësirë ​​e dytë për një program tjetër me të cilin po punoni për të mbështetur aplikacionin kryesor, do të kurseni shumë kohë duke mos patur nevojë syri ose lëvizni dritaret për të hyrë në to.

Lokatori i Miut është zgjidhja nëse shpesh e humbni treguesin në ekranin e ri, ky aplikacion është i përshtatshëm për t'u përdorur për të mësuar të kontrolloni pozicionin e kursorit, derisa të përshtateni me hapësirën e madhe që keni tani ... Shumë shpejt do të mendoni se si mund të punoje pa dy ekranetEpo, tani, detyrat e pakëndshme të mëparshme do të jenë më të lehtat.

Përmes | Faq-Mac


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.