Si të transferoni memorandume zanore nga iPhone në Mac duke përdorur iTunes

Ndoshta shumë prej jush nuk e përdorin shumë aplikacionin (ndoshta asgjë) Shënime zanore që iPhone ynë sjell në mënyrë të paracaktuar, megjithatë ky aplikacion është shumë i dobishëm për të regjistruar idetë e atyre që vijnë papritmas, për të mos përmendur sa e dobishme është të bllokosh dhe gazetarët që kryejnë intervista dhe madje edhe për studentët (përpiquni të regjistroni vetë duke lexuar temën nga ai që do të keni një provim së shpejti dhe do të shihni se ju jep rezultate të mira). Nëse patjetër guxoni të filloni të përdorni Shënime zanore Sot ne do t'ju tregojmë se si t'i transferoni ato regjistrime në Mac tuaj duke përdorur iTunes, megjithëse ka mënyra të tjera që unë gjithashtu do t'ju tregoj në fund.

Për të transferuar Shënime zanore nga iPhone në Mac duke përdorur iTunes, para së gjithash lidhni tuajin iPhone në kompjuter duke përdorur kabllon USB, hapni aplikacionin iTunes në Mac tuaj dhe zgjidhni iPhone tuaj.

Si të transferoni memorandume zanore nga iPhone në Mac duke përdorur iTunes

Zgjidhni opsionin Music.

Si të transferoni memorandume zanore nga iPhone në Mac duke përdorur iTunes 2

Në Synchronize Shënime zanore, zgjidhni "Të gjithë" dhe shtypni "Zbato".

Si të transferoni memorandume zanore nga iPhone në Mac duke përdorur iTunes 3

Siç thashë në fillim, ka mënyra të tjera për të transferuar tuajin Shënime zanore nga iPhone në Mac tuaj. Njëri prej tyre është aq i thjeshtë sa dërgimi i tij me email. Për ta bërë këtë, thjesht zgjidhni shënimin zanor në fjalë brenda aplikacionit të iPhone tuaj, shtypni butonin Share dhe zgjidhni Send by eMail.

Por ju gjithashtu mund të transferoni Shënime zanore në Mac tuaj duke përdorur AirPlay. Për ta bërë këtë, ndiqni të njëjtën procedurë të përshkruar më sipër, duke zgjedhur pajisjen në të cilën dëshironi të dërgoni regjistrimin tuaj. Mos harroni se në këtë rast të dy pajisjet (iPhone dhe Mac) duhet të jenë nën të njëjtin rrjet Wi-Fi.

Mos harroni se në Applelizados mund të konsultoheni me shumë truke, këshilla dhe këshilla për pajisjet tuaja iOS dhe OS X duke vizituar seksionin tonë Tutorials.

BURIMI | iPhone Jeta


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Kabllot.es dijo

    Goodshtë mirë të dihet për të parandaluar humbjen e memorandumeve zanore ose shfrytëzimin e hapësirës në iphone.