Si të anuloni llogarinë tuaj Zoom në Mac

Zoom

Një nga aplikacionet ose mjetet më të përdorura gjatë izolimit për Covid-19 është Zoom. Ky mjet për të bërë thirrje personale ose video me punë ishte në syrin e uraganit për shumë ditë për shkak të problemeve të "konfirmuara" të sigurisë dhe tani ne do t'ju tregojmë se si mundeni anuloni plotësisht llogarinë tuaj nga Mac.

Zoom mori një azhurnim të madh që rregulloi çështjet e sigurisë zbuluar në versionet e mëparshme, por për shumë përdorues kjo nuk ishte e mjaftueshme dhe ata ndaluan së përdoruri këtë aplikacion. Logjikisht, nëse mund të përdorni FaceTime në punën tuaj teleke ose me anëtarët e familjes do të jetë gjithmonë shumë më mirë, por fakti është se shumë familje dhe kompani nuk kanë produkte të Apple, kështu që ky mjet u bë thelbësor për shumë.

Siç themi gjithmonë se ka alternativa të tjera te Zoom dhe FaceTime, si për shembull Skype. Por duke lënë mënjanë këto mundësi për të bërë thirrje me video, sot ne do të shohim se si mund ta fshijmë llogarinë tonë të Zmadhimit pa lënë gjurmë në Mac.

Gjëja e parë që duhet të bëjmë është të hyjmë në Zmadhim, pastaj të klikojmë në opsionin për "Fshije llogarinë time" dhe ne e konfirmojmë atë. Tani llogaria do të eliminohet plotësisht nga ekipi ynë, qoftë Mac ose PC, por nëse keni një llogari të paguar duhet të anuloni parapagimin paraprakisht dhe për këtë duhet të kërkoni opsionin "Planet aktuale" sapo të regjistroheni në tonë llogari dhe shtypni brenda "Anulo pajtimin". Kur të mbaroni, do të keni fshirë tashmë llogarinë tuaj të Zmadhimit dhe tani mund të përdorni opsione të tjera disi më të sigurta për thirrjet video. Nëse ju kërkohet të përdorni Zmadhimin në punën tuaj, ne rekomandojmë FaceTime më mirë për privatësi më të madhe dhe në rast se nuk mund të përdoret drejtpërdrejt Skype, i cili është gjithashtu falas dhe multiplatform, si dhe shumë më i sigurt për sa i përket privatësisë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.