Si të vendosni logon e mollës me një shkurtore në Mac

Logoja e mollës

Kjo është një nga ato pyetje që shumë prej jush vazhdojnë të bëjnë dhe që me siguri shumë të tjerë tashmë e dinë. Siç mund të jetë sot, shumë përdorues vazhdojnë të na pyesin se si ta vendosim logon e mollës së kafshuar të Apple në një tekst në Mac. Simpleshtë e thjeshtë, e lehtë dhe e shpejtë, kështu që nuk ka shumë për të shpjeguar se si të shtoni këtë tastierë të shkurtore që ka qenë me ne për shumë vite, ata janë vetëm dy çelësa. Pa zhurmë të mëtejshme do të shohim çelësat që duhet të shtypim për ta vendosur këtë ikonë kudo, gjithashtu mund ta ndajmë atë lehtësisht midis pajisjeve.

Çelësi i altoparlantit dhe shkronja G. I zgjuar. Me këtë tani mund të shtojmë logon e Apple:  në çdo faqe në internet, mesazh chat, mesazh në aplikacionin Messages, Telegram, email apo edhe për atë që shumë përdorues e përdorin dhe është të vendosim këtë mollë të kafshuar pranë emrit tonë në çdo aplikacion .

Pasi të kemi emrin mund të përdorim "kopjo dhe ngjit" për ta përdorur në iPhone, iPad ose ndonjë pajisje tjetër. Thjesht ne duhet të kemi aktive handoff o Vazhdimësia në pajisjet tona dhe ne mund ta kalojmë këtë ikonë së bashku me një emër, frazë ose çfarëdo që duam te çdo pajisje. Shpresojmë që ky artikull të zgjidhë dyshimet tuaja se si mund ta shtoni këtë ikonë kudo shpejt, lehtë dhe me efikasitet. Me siguri për shumë përdorues të rinj të Mac mund të jetë e dobishme të njohin këtë shkurtore të tastierës.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   John dijo

    Do të jetë për ju, por në Mac-in tim nuk është cmd + G, por ALT + G.

  2.   Humell dijo

    Duket sikur është ALT + G jo cmd + G