Një iMac Apple Silicon shfaqet në regjistrin e aksidenteve Xcode

iMac në Xcode

Ne jemi legjion që jemi gjithmonë në dijeni të lajmeve nga Apple. Dhe çdo detaj, sado i parëndësishëm të duket, në lidhje me një pajisje që do të lëshohet në treg, e cila mban kompania secreto eshte lajm

Dhe një prej atyre legjionarëve, ka vërejtur një detaj kur ishte duke programuar në Xcode që për shumicën do të kishte kaluar pa u vënë re. Një rekord i një gabimi, në një makinë shumë kurioze: Një iMac me macOS 11.2.1 dhe Procesori i ARM-së. Padyshim, atij i mungonte koha për ta publikuar në rrjete. E kujt do të jetë?

Disa ditë më parë ne tashmë kemi botuar lajm që Apple kishte ndaluar së prodhuari disa modele iMac 21,5 inç. Ata gjithashtu vrapojnë thashetheme në një procesor të ri ARM për Mac, M1X, me më shumë fuqi grafike, pavarësisht nga konsumi, prandaj synojnë Mac-et desktop.

Dhe tani, për ta përfunduar, ekziston një shenjë e re e një iMac me një procesor ARM që ka lënë gjurmët e tij në regjistrat e gabimeve Xcode. Nëse kësaj i shtojmë thashethemet tashmë tradicionale se Ming-Chi Kuo po na lë, gjithçka tregon se disa të reja Silikon Apple iMac Po bie.

Çështja është që zhvilluesi i aplikacioneve të Apple Denis Oberhoff, Po punoja me aplikacionin DaftCloudKur ai gjeti një rekord bllokimi për të në Xcode pak kurioz, i ra në sy. Regjistri tregon të dhënat e makinës ku ndodhi gabimi: Një iMac, duke ekzekutuar macOS 11.2.1 me një procesor 64-bit ARM.

Kjo do të thotë që disa inxhinierë të Apple me iMac të thënë në prova, e kishin atë gabim në aplikacionin DaftCloud, dhe ishte regjistruar. Nëse ka disa njësi tashmë në veprim, tani inxhinieri i pafajshëm tashmë ka marrë një goditje nga kompania.

Një litar tjetër për të lidhur dhe spekuluar se së shpejti do të jemi në gjendje të shohim një të ri iMac në treg, tashmë e epokës së re Apple Silicon. Dhe e vërteta është se një rinovim i kompjuterëve desktop të Apple po vjen. Si brenda ashtu edhe jashtë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.