Singlemizer heq kopjimet nga Mac juaj

krijues i vetëm-0

Sot do të shohim një nga tre aplikacionet që kemi pasur falas fundjavën e kaluar në Mac App Store dhe se tani ne tashmë paralajmërojmë se nuk janë. Shpresoj të jeni një nga ata me fat që na lexoni gjatë fundjavës dhe shkarkuar disa nga aplikacionet që pamë.

Ai që është zgjedhur për të parë sot është Singlemizer, Mund të themi se me të vërtetë është një aplikacion interesant për Mac-të tanë dhe gjithashtu se nuk është i vetmi që bën këtë lloj detyre për të eleminuar të gjitha llojet e dublikatave, ka mjaft që e kryejnë këtë funksion në Mac App Store , kjo është edhe një.

Epo, pasi të shkarkohet dhe instalohet, është shumë e lehtë për t'u përdorur, ne vetëm duhet të klikojmë në aplikacionin e shkarkuar dhe ne do ta bëjmë do të hapë një dritare si ajo që tregojmë në imazhin më poshtë:

krijues i vetëm-1

Klikoni në + simbol e cila është në pjesën e poshtme të majtë të dritares dhe tani mund të shtojmë dosjet që duam ose thjesht ato që mendojmë se përmbajnë skedarë dublikatë.

Sapo të zgjidhet dosja, ajo do të tregohet në dritaren kryesore dhe thjesht duhet të klikojmë Hetoj dhe automatikisht aplikacioni do të kryejë një skanim të të gjitha skedarëve që përmban dosjen e zgjedhur dhe do të na tregojë kopjimet në të gjithë Mac-in tonë.

krijues i vetëm-2

Në rastin e gjetjes së një skedari dublikatë ne mund ta eleminojmë atë plotësisht duke klikuar mbi të 'Fshi në mënyrë të pakthyeshme' Gjithashtu na lejon ta zëvendësojmë dhe të lëmë vetëm origjinalin duke klikuar mbi të 'Zëvendëso me lidhje me origjinalin' ose dërgoni kopjimet direkt në koshin e plehrave me opsionin 'Leviz ne…' e cila gjithashtu na lejon t'i vendosim ato në një dosje specifike që e caktojmë për të parë se çfarë të bëjmë më vonë me kopjimet. Zgjidhni skedarët dhe vazhdoni me opsionin që duam.

krijues i vetëm-4

Isshtë një aplikacion i mirë për të pastruar Mac-në tonë nga dokumente ose skedarë dublikatë dhe që do të gjejmë në Mac App Store sot për 4,49 €E vetmja gjë e keqe që mund të themi në lidhje me të është se nuk është në Spanjisht, përndryshe nuk gjetëm asnjë pikë negative.

Lehtë për t'u përdorur dhe intuitiv është ajo që ne kërkojmë në këtë lloj aplikimi.

Më shumë informacion - Tre aplikacione interesante dhe falas deri të Dielën


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.