Sinkronizoni dosjet dhe skedarët tuaj me disqet e jashtme falë Folder Sync 2

Shumë prej nesh janë përdorues që kanë përqafuar shërbimet e ndryshme për ruajtjen e reve me krahë të hapur në mënyrë që të kemi gjithmonë në dorë skedarët më të rëndësishëm, edhe pse e përdorim gjithashtu rezervë në re në rast se diçka ndodh me ekipin tonë.

Në dy vitet e fundit, çmimi i shërbimeve të magazinimit në re ka rënë ndjeshëm dhe sot për pak më pak se 3 euro në muaj, ne kemi në dispozicion 200 GB në iCloud pa shkuar më tej. Por, jo të gjithë janë të gatshëm të paguajnë Për këtë lloj shërbimi, Folder Sync 2 është zgjidhja.

Folder Sync 2 është një aplikacion i thjeshtë që është përgjegjës për krahasimin e përmbajtjes që kemi ruajtur në dy burime të ndryshme ruajtjeje ose direktori për të na treguar, me anë të ngjyrave, cilat janë skedarët e rinj dhe të azhurnuar në këtë mënyrë, ne mund ta dimë shpejt nëse informacioni i mbështetur në një direktori tjetër ose në një pajisje të jashtme të ruajtjes a eshte ne azhurnim apo jo.

Pasi të keni kontrolluar për të parë se cilat janë skedarët e rinj së bashku me versionet e fundit, kjo ju lejon sinkronizoni të dy dosjet ose disqet në mënyrë që të dy dosjet ose disqet të kenë gjithmonë të njëjtin informacion.

Ky aplikacion, ne gjithashtu mund ta përdorim atë për të kontrolluar nëse fotografitë në kartën e kamerës sonë janë tashmë të disponueshme në ekipin tonë pa pasur nevojë të shkojmë një nga një, gjë që do të na lejojë gjithashtu të shmangim kopjimet duke i kopjuar përsëri në hard disk për çdo rast. 

Dosja Sync 2 është një aplikacion që mund ta shkarkojmë plotësisht, megjithëse na ofron blerje brenda aplikacionit në mënyrë që të përfitojnë nga të gjitha funksionet në dispozicion. Compatibleshtë i pajtueshëm me macOS Mojave dhe gjithashtu mbështet mënyrën e errët të versionit të fundit të sistemit operativ të Apple për kompjuterët Mac.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.