Sipas Gurman, iMac dhe Mac mini i ridizajnuar do të arrijnë në 2022

Kanë kaluar pesë ditë që kur Apple publikoi MacBook Pro i ri dhe pajisje të tjera. Disa laptopë që do të kënaqin përdoruesit falë atyre çipave të rinj M1 Pro dhe Max. Pesë ditë më vonë kemi thashethemet e para për pajisjet që nuk i pamë në atë event të hënën: Mac mini dhe iMac. Ata thonë se do të mbërrijnë vitin e ardhshëm.

Sipas Mark Gurman nga Bloomberg në blogun e tij, thekson se vitin e ardhshëm do të shohim ardhjen e modeleve të reja Mac mini dhe iMac. Por këtë vit Apple tashmë e ka përmbushur. Është e vërtetë që vitin e kaluar kompania amerikane lansoi tre evente, dy prej të cilave ishin mjaft të ndjekur. Sidoqoftë, ky ishte rasti për shkak të vonesave në materialet e disa pajisjeve për shkak të COVID-19. Këtë vit gjërat janë ndryshe dhe Do të ketë vetëm këto dy ngjarje që ne kemi parë tashmë.

Në këtë mënyrë rimodelimi i iPad Pro dhe kompjuterëve desktop, iMac dhe Mac mini do të duhet të presin deri vitin e ardhshëm. Do të jetë në vitin 2022 kur mund të shohim iMac të ri me procesorët aktualë M1. Në këtë rast mund të jetë M1Pro ose M1 Max, por sigurisht që është pothuajse e pamundur të shohësh një kompjuter të ri tashmë me M1 dhe shumë më pak me Intel. Kjo është arsyeja pse edhe Gurman guxon të parashikojë se MacBook Air i ardhshëm do të vijë gjithashtu me një procesor Apple Silicon dhe çip të gjeneratës së ardhshme.

Personalisht i pashëm se nëse Apple lançon Mac mini -in e ri, ato do të jenë po aq shumëngjyrëshe sa iMac aktual.

Nuk do të prisja një ngjarje të tretë këtë vit apo ndonjë njoftim tjetër madhor. Apple mbajti tre ngjarje vitin e kaluar sepse Covid-19 shkaktoi vonesa dhe prishi kalendarin e saj. Nëse Apple do të kishte më shumë Mac për të lançuar këtë vit, do t'i kishte njoftuar javën e kaluar, edhe nëse nuk do të dërgonin deri në fund të këtij viti. Në të vërtetë nuk ka mbetur asgjë më shumë substancë në udhërrëfyesin që është gati për 2021.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)