Sipas Kuo do të kemi MacBook Pro ARM 14 dhe 16 inç vitin e ardhshëm

MacBook Pro

Kuo thotë se Apple do të lançojë një MacBook Pro 14 inç dhe një MacBook Pro 16 inç me procesorë ARM vitin e ardhshëm. E vërteta është se është një përparim që nuk na çudit, pas mbajtjes së fjalës së Craig Federighi në prezantimin WWDC 2020, ku ai na mësoi projektin për herë të parë Silici i mollës.

Duke parë sa i avancuar është projekti, madje edhe me Kit Mac mini ARM Tashmë në shtëpinë e disa zhvilluesve, nuk është e nevojshme të jesh një fallxhor për të parashikuar që vitin e ardhshëm do të fillojmë të shohim kompjutera të rinj Apple me procesorë ARM.

Analisti Ming-Chi Kuo ka botuar një shënim sot në të cilin siguron që pret që 13,3-inç MacBook Pro ARM të fillojë transportin para fundit të këtij viti, por gjithashtu parashikon që një MacBook Air me bazë në Apple Silicon do të hyjë në prodhim në të njëjtën kohë, në fund të vitit ose në fillim të vitit 2021. Duke filluar nga viti i ardhshëm, Apple do të lançojë një linjë të ridizenjuar të MacBooks Pro me madhësi të ekranit prej 14 dhe 16 inç.

Kuo gjithashtu beson se uljet e kostove që lidhen me kalimin nga procesorët Intel në Apple do të lejojnë që kompania të ulë më tej çmim hyrja e MacBook Air. Sigurisht, nuk jeni të ditur për planet e marketingut ose çmimeve të Apple në këto modele të reja.

Në të njëjtin raport, shpjegohet se ridizenjimi i MacBooks të ardhshëm me një kornizë më pak ekrani është në proces, por ne do të duhet të presim të paktën deri në mes të vitit të ardhshëm për t'i parë ato. Apple do të lëshojë një tjetër azhurnim harduer të MacBook 13,3 inç i cili do të mbajë të njëjtin dizajn si ai aktual, por tashmë do të ketë një procesor ARM.

Në shënimin e sotëm, Kuo iu referua vetëm linjës së fletoreve të Apple. Ai nuk ka përmendur iMac-et e ardhshme, siç ka bërë në raste të tjera duke siguruar që një i ri IMac 24 inç Po bie.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)