Sipas Mark Gurman, Apple do të rinovojë Mac-et në tetor

makbook-pro-1

Disa orë më parë, Apple më në fund konfirmoi zyrtarisht datën e prezantimit të modeleve të reja të iPhone që do të jenë 7 shtatori i ardhshëm. Por po atë ditë kompania me bazë në Cupertino mund të shfrytëzojë rastin për të lançuar Periudhën e re Apple Watch 2. Me sa duket sipas sinjalizuesit zyrtar të Apple, Mark Gurman nga Bloomberg deklaron se 7 shtatorin e ardhshëm ne do të vazhdojmë pa parë një rinovim të Mac, rinovimi që do të paraqitet në tetor, së bashku me një tjetër iPad të mundshëm ose azhurnimin e modelit të vjetër, iPad Pro 12,9 inç.

Sipas Gurman, Apple do të paraqiste versione të reja të iMac, një rinovim i MacBook Air me portë USB-C, kështu që thashethemet se mund të zhduket nuk konfirmohen dhe një Ekran i ri Thunderbolt me ​​rezolucion 5k, i prodhuar në bashkëpunim me LG. Ky fakt është më pak i mundshmi nga të gjithë pasi që kompania ka ndaluar shitjen e kësaj pajisje, duke rekomanduar përdoruesit të blejnë ndonjë nga modelet e disponueshme në treg, të cilat ofrojnë rezolucion të njëjtë ose më të lartë se kjo lloj pajisjeje për një çmim më të ulët.

Por në tetor, ne do të shohim gjithashtu rinovimin e shumëpritur të MacBook Pro, ku mund të shihnim një model më i hollë se ai aktual dhe ndoshta i bazuar në modelin e modelit 12 inç. Ajo që ne nuk e dimë është nëse më në fund ai ekran i famshëm OLED i vendosur në krye të tastierës do të konfirmohet apo jo do të shkojë nga një thashethem i thjeshtë, për të cilin shumë përdorues janë të entuziazmuar.

Duket se Apple nuk dëshiron më të presë më dhe se shitjet e Mac vazhdojnë të bien siç kanë bërë në dy tremujorët e fundit, shitjet bien për shkak të mungesës së rinovimit dhe thashethemeve të vazhdueshme që tregojnë për lansimin e afërt të modeleve të reja, modele që nuk arrijnë kurrë në treg dhe që bëjnë që njerëzit të vazhdojnë të mbajnë Macet e tyre veteranë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.