Sipas thashethemeve, AssistiveTouch në Apple Watch ka për qëllim të kontrollojë syzet e Apple

Xhami i mollës

Njoftimi i AssistiveTouch në Apple Watch shkaktoi një eksitim të madh tek njerëzit me aftësi të kufizuara motorike, dhe ne të tjerët jemi të etur për të parë se si funksione të caktuara mund t'i ndihmojnë këta njerëz dhe shumë të tjerë duke e bërë jetën më të lehtë për të gjithë. Tani, një analist beson se ne po shikojmë vetëm majën e ajsbergut për sa i përket përdorimit të kësaj veçorie të veçantë. Apple ka të ngjarë të përdorë teknologjinë si një mjet për të kontrolluar syzet Apple.

Analisti Neil Cybart beson se Apple ka të ngjarë të përdorë teknologjinë si një mjet për të kontrolluar syzet e ardhshme të kompanisë. Apple i befasoi të gjithë duke prezantuar AssistiveTouch për Apple Watch. Teknologjia, e cila është e bazuar në një kombinim i sensorëve dhe teknologjive Për ta kthyer Apple Watch në një lexues të gjesteve me gishta ose duar, ai u krijua për ata që kanë nevojë për qasje shtesë. Sigurisht, teknologjia mund të ketë raste të tjera përdorimi me kalimin e kohës, si kontrolli i një palë syze inteligjente.

Ideja për të lënë krahun tonë të relaksuar në krah dhe për të përdorur gjeste të shtrëngimit dhe shtrydhjes me dorë duket si një mënyrë e shkëlqyeshme për të kontrolluar syzet e Apple ose të ngjashme është një mrekulli. Sigurisht, kjo do të kërkonte që dikush të ketë një Apple Watch dhe syze nga e njëjta markë, kështu që mund të mos jetë opsioni i vetëm i kontrollit, por ka kuptim si një rekomandim. Për më tepër, ekosistemi i Apple do të rritet duke i bërë dy pajisje shumë më të rëndësishme. Siç thonë ata, dy janë më mirë se një.

Për momentin duket se është vetëm një thashethem nga një analist. Por të menduarit për të në mënyrë objektive ka shumë kuptim. Më shumë sesa të jesh në gjendje të kontrollosh vetë orën me këto karakteristika të reja në mundësinë e hyrjes. Duket se ato janë të destinuara për të kontrolluar një pajisje të jashtme. Syzet Mac, iPhone dhe Apple, pse jo?.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.