Siri i Apple Watch, është në gjendje të fillojë Tesla Model S [Video]

Apple shikon hofin fantastik të makinave

Ne jemi më afër që ajo të bëhet realitet 'Makina fantastike'(Makina fantastike, në vendet e Amerikës Latine). Tani një zhvillues ka shkuar një hap më tej duke përdorur duke shtuar komandat zanore, në Apple Watch, duke e fuqizuar Sirin të kontroll shumica e Tesla Model S.

Në një aplikacion të mëparshëm, të krijuar nga i njëjti zhvillues, ai ishte tashmë mjaft mbresëlënës, me karakteristika si brava e largët y hapja e makinës. Tani ai i ka dhënë Apple Watch, pothuajse kontroll absolut të makinës Siri. Shiko video me poshte dhe të jetë i habitur.

Në video, zhvilluesi i saj Allen wong, tregon disa shembuj kryesorë, si p.sh. filloni Tesla Model S me një komandë zanore, gjithashtu lejon kontrolloni kontrollin e klimës së makinës, dhe madje hapni çatinë e diellit, të gjithë përdorin Siri në Apple Watch.

Softueri është i vendosur aktualisht në zhvillim dhe performanca e përgjithshme, duket pak më e ngadaltë se metodat e tjera që po zbatohen, por perspektiva e jo vetëm kontrollit të Modelit S me Apple Watch, përmes komandave zanore në orë, jo vetëm që duket e shitshme, por gjithashtu duket shumë futuriste.

Gjatë gjithë këtyre muajve, ne ju kemi treguar si për Carplay ashtu edhe për projektin Titan (Projekti Titan), e cila është përfolur mollë makinë e zgjuar. Imagjinoni të gjitha këto, natyrshëm. Ndërsa e lëmë imagjinatën tonë të lirë, do të kemi vetëm mundësinë të jemi në të ardhmen, duke pasur Tesla Model S dhe aplikacionin që është në AppStore, i cili është aplikacioni për të cilin po flasim. Ne ju lëmë lidhjen për në AppStore, në rast se doni ta hidhni një vështrim në të.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.