Siri "njofton" një ngjarje për 20 Prillin e ardhshëm

Siri

Ndihmësi i Apple duket se ka datën e saktë të ngjarjes që të gjithë e prisnim për muajin Mars, kjo datë është e marta e ardhshme, 20 prill kështu që nëse është e vërtetë, do të merrnim konfirmimin zyrtar nga Apple.

Nëse është e vërtetë, ky informacion filtrohet nga vetë magjistari do të ishim vetëm një javë larg ngjarjes në të cilën pritet ardhja e modeleve të reja të iPad, ndoshta AirTags dhe kush e di nëse ka më surpriza.

E vetmja gjë që mungon është konfirmimi zyrtar nga Apple për të ratifikuar këtë njoftim të Siri. Kur ju pyesim në gjuhën angleze rreth kur do të ishte ngjarja tjetër Apple do t'i përgjigjet kësaj:

Ngjarja e mollës

Imazhi që është ai që gjejmë në media si p.sh. 9to5Mac Tregon qartë datën kur mund të kemi prezantimin dhe vendin. Logjikisht, dhe për shkak të pandemisë COVID-19 që po prek të gjithë planetin, ne nuk do të shohim një kryesor të ballë për ballë si disa vjet më parë, ai do të jetë në video dhe në transmetimin streaming në të gjithë botën nga Apple Park.

Tani kemi vetëm Apple që të konfirmojë këtë datë të rrjedhur ose të njoftuar nga Siri zyrtarisht. Në parim ata mund ta bënin atë në orët e ardhshme por kjo është diçka që ne nuk mund ta konfirmojmë. Tani për tani kemi një ditë për të mbajtur, do të shohim nëse ngjarja më në fund do të ndodhë apo jo më 20 Prill. A mendoni se do të jetë data e zgjedhur?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.